25.uzd

25.uzd

by Elīna Aukmane -
Number of replies: 24

Vai tiešām par frazeoloģismu tiek uzskatīta frāze "kā savus piecus pirkstus"? Manuprāt tas neskaitās kā frazeoloģisms, taču "pazīst kā savus piecus pirkstus" gan. 

In reply to Elīna Aukmane

Atbilde: 25.uzd

by Anete Stepiņa -
Man arī tā pati problēma. Es rakstīju ''pazīst kā savus piecus pirkstus'', bet neieskaitīja atbildi, jo pareizā atbilde esot ''kā savus piecus pirkstus''. Arī otrais frazeoloģisms man nav ieskaitīts kā pareizā atbilde. Rakstīju ''izskriet cauri vienā elpas vilcienā'', bet pareizā atbilde ir ''vienā elpas vilcienā''. Vai tiešām tā ir?
In reply to Elīna Aukmane

Atbilde: 25.uzd

by Sandra Radiņa -
Pievienojos! Bērni ir vīlušies un neizpratnē par "kļūdu".
In reply to Sandra Radiņa

Atbilde: 25.uzd

by Sanita Bordāne -
Ja labotu skolotājs, droši vien pieņemtu par pareizu.
In reply to Sanita Bordāne

Atbilde: 25.uzd

by Normunds Dzintars -
Tai atbildei arī saīsinātā variantā jābūt ieskaitāmai, jo frazeoloģismus arī mēdz īsināt. Nav būtiskas leksiskas atšķirības starp "pazīst kā piecus pirkstus" un "pazīst kā savus piecus pirkstus". Arī frazeoloģismiem mēdz būt varianti, kurus bez vārdnīcas visus zināt nav iespējams. Konsultējoties ar Dr. philol. Annu Vulāni, arī šāds variants būtu ieskaitāms. Ar cieņu Dr. philol. N. Dzintars
In reply to Normunds Dzintars

Atbilde: 25.uzd

by Sanita Bordāne -
Pareizajā atbildē vispār nebija piedāvāts vārds pazīst, bet tikai kā( savus) piecus pirkstus. Par to ir neizpratne.
In reply to Sanita Bordāne

Atbilde: 25.uzd

by Normunds Dzintars -
Tas būtību īsti nemaina. Abi varianti varētu funkcionēt.
In reply to Elīna Aukmane

Atbilde: 25.uzd

by Anna Linda Alka -
Vēl par šo uzdevumu - vai "uz viņas sirdi ejams visīsākais ceļš" nav frazeoloģisms?