Uzdevums: "kādā situācijā ir iespējams, ka zivs,atrodoties līdzsvarā noteiktā dziļumā un piepūšot peldpūsli, sāks grimt dziļāk"?
Būšu pateicīga, ja kāds izskaidros PROCESU, kurā tas ir iespējams, norādot uz kļūdu manā domu gaitā: cik saprotu, sākotnēji zivs atrodas noteiktā dziļumā līdzsvarā, kas nozīmē, ka celējspēks kompensē smaguma spēku, kopspēks ir nulle. Zivs sāk piepūst peldpūsli, nemainot masu - tātad, tilpums pieaug un celējspēks kļūst lielāks par smaguma spēku, rodas uz augšu vērsts kopspēks, kas piešķir zivij uz augšu vērstu paātrinājumu, rezultātā zivs peld uz augšu, kur, pēc organizētāju piedāvāta risinājuma, šķidruma blīvums ir lielāks (citēju: "no piedāvātiem grafikiem jāizvēlas tādi, kuros ūdens blīvums samazinās, palielinoties dziļumam"), kas nozīmē, ka zivs paātrinājums pieaug, rezultātā zivij vajadzētu izlidot no šķidruma kā korķim no šampanieša pudeles. Kurā brīdī iespējama kustība uz zemāko šķidruma līmeni?
Es piekrītu, ka zivs ar papielinātu tilpumu varētu atrasties jaunajā līdzsvara stāvoklī lielākajā dziļumā, ja tur būtu mazāks blīvums, bet es nesaprotu, kā zivs var nonākt šajā jaunajā līdzsvara stāvoklī. Vai pieņēmam, ka zivs spēj uzvesties kā elektrons atomā - atrasties atļautajās orbītās, bet nekad neatrasties starp tām?