Kad tiks dotas atbildes uz mūsu jautājumiem un ierosinājumiem? Jūs jau šīs nedēļas sākumā solījāt sniegt atbildes uz mūsu uzdotajiem jautājumiem. Es domāju, ka daudzi mani šajā jautājumā atbalstīs.
Cieņā,
olimpiādes dalībnieks - Lauris Ģirts Lācis
Punktu skaits ir ticis pārvērtēts un savā pārskatā jau var redzēt gan jauno punktu skaitu, gan kuri uzdevumi ir pārskatīti. Pieņemu, ka mūsu uzdoto jautājumu apjoms ir tik liels, ka sagatavot korektas atbildes par uzdevumu pārvērtējumu ir ļoti laikietilpīgs process.
Piekrītu.
Esmu pārliecināts, ka atbildes tiks sniegtas līdz gada beigām. Ja ne, ir pavisam nopietns pamats iesniegt sūdzību par šīs olimpiādes nepilnīgu rīkošanu,organizēšanu.
Paldies visiem foruma dalībniekiem par jautājumiem, komentāriem un
ierosinājumiem un pacietību atbilžu gaidīšanā!
Ņemot vērā dalībnieku ierosinājumus, valsts 26. vēstures olimpiādes vidusskolas
klašu grupas rezultāti ir pārvērtēti. Izmaiņas skar šādus jautājumus:
2. uzdevumā (papildini tekstu ar trūkstošajiem jēdzieniem, datiem un nosaukumiem) teikumā “Sabiedrotās valstis 1945. gadā ______ konferencē vienojās atdot Polijai Vācijas zemes uz austrumiem no Oderas un Neises, kā arī daļu bijušās vācu Austrumprūsijas” ka pareizas tiek ieskaitītas gan Jaltas, gan Potsdamas konferences.
9. uzdevumā kā pareiza atbilde tiek ieskaitīta ne tikai deportācija, bet arī “deportācijas” daudzskaitlī.
12. uzdevumā kā daļēji pareiza atbilde tiek ieskaitīta “gulaga nometnes”. Tā kā definīcijā atslēgas vārds ir nometņu sistēma, nometnes nevar uzskatīt par pilnīgi pareizu atbildi. Atbilde “gulaga nometnes” saņem 50% vērtējuma (citiem vārdiem – 0,5 punktus); 100% vērtējums būtu negodīgs pret tiem 326 dalībniekiem, kas norādīja pareizo atbildi: gulags vai GULAG.
13. uzdevumā kā daļēji pareiza atbilde tiek ieskaitīta “skrīnings”. Tā kā par skrīningu sauc jebkuru sistēmisku izvērtēšana, to var attiecināt arī uz personu pārbaudi. Skrīnings ir plašāks jēdziens par filtrāciju. Atbilde “skrīnings” saņem 50% vērtējuma (citiem vārdiem – 0,5 punktus).
14. uzdevumā kā pareiza atbilde tiek ieskaitīta “dipītis”. Paldies Teodoram Muzim par ļoti korektu komentāru un atsauci uz Nacionālo enciklopēdiju. Iepriekšējo komentētāju minētā LSM raksta autors šī jēdziena lietojumu atzina par tulkotāju kļūdu, bet uzdevumi.lv nav uzskatāms par autoritatīvu avotu. Savukārt Nacionālā enciklopēdija būtu vērā ņemams leksikas avots, pat ja jēdziens tur šādā rakstībā tiktu minēts pirmo reizi.
Jūs jau visi zināt, ka 28. uzdevumā ir ieviesusies sintakses kļūda. 4., 5., 6., 8. jautājuma atbildes netiek ņemtas vērā kopvērtējumā.
Vairāki dalībnieki komentēja, ka 29. uzdevumā (no albuma izbirušās fotogrāfijas) nav norādīts, vai fotogrāfijas jāizkārto vertikāli vai horizontāli. Fotogrāfiju albumu lapas parasti aizpilda secīgi, t. i. vispirms aizpilda vienu lapu un tikai tad sāk izvietot attēlus nākamajā. Tas nozīmē, ka attēli izvietoti vertikāli sākot no kreisā augšējā stūra. Tā kā fotogrāfiju uzņemšanas laiku šķir vairāki gadi, valsts varas maiņa un izsūtījums, ir maz ticams, ka fotogrāfijas tiktu visu mūžu krātas, lai izkārtotu nejaušā secībā. Tādēļ uzdevums ir sakārtot fotogrāfijas hronoloģiski un izvietot vertikāli.
Uz jautājumiem par vidusskolas 3. uzdevumu un 26. uzdevumu tiks atbildēts atsevišķi.