Olimpiādes rezultātu apspriešana

11. klase, 8. jautājums

 
Teodors Muzis attēls
11. klase, 8. jautājums
nosūtīja Teodors Muzis — piektdiena, 2019. gada 18. janvāris, 15:28
 
Pēc uzdevumā dotā teksta sanāk, ka pareizā atbilde lasāma kā "Enerģija, ko saņem ūdens daļa, kas pārvēršas par tvaiku, ir vienāda par enerģiju, ko zaudē ūdens daļa, kas pārvēršas par ledu." Kļūda ir tajā, ka būtu jāraksta "vienāda ar", bet pēc dotā teksta te iederas tikai variants "mazāka par", pieņemot, ka ir notikuši kaut kādi minimāli enerģijas zudumi vai arī "lielāka par", ja kaut kur iegūta papildu enerģija.

Pieļauju, ka uzdevuma veidotāji nejauši pieļāvuši valodas kļūdu formulējumā, bet tas ļoti ietekmē spēju pareizi atbildēt uz konkrēto jautājumu, un man kā dalībniekam nebūtu jānonāk situācijā, kad esmu spiests pārdomāt savu atbildi tikai neprecīza uzdevuma apraksta dēļ un censties saprast, vai autors ir vai nav pieļāvis valodas kļūdu, vai arī tas tā tiešām domāts. Šajā situācijā pareizo atbildi, balstoties uz doto tekstu, nav iespējams izvēlēties, jo teksts neskan loģiski.

Uzskatu, ka uzdevums vai nu jāanulē, vai jāieskaita kā pareiza atbilde arī diezgan ticamais variants "mazāka par", pamatojoties uz jau iepriekš minēto apsvērumu, ka notikusi neliela enerģijas zaudēšana.
Teodors Muzis attēls
Atbilde: 11. klase, 8. jautājums
nosūtīja Teodors Muzis — pirmdiena, 2019. gada 21. janvāris, 11:45
 

Lūdzu organizatorus sniegt savus paskaidrojumus.


Jānis Cīmurs attēls
Atbilde: 11. klase, 8. jautājums
nosūtīja Jānis Cīmurs — pirmdiena, 2019. gada 21. janvāris, 15:52
 

Iespējams, ka pareizā atbilde ir cita šajā jautājumā un šis iebildums vairs nebūs spēkā. Sīkāk lasīt šeit.

Jūsu iebildums tiks ņemts vērā, ja pareizā atbilde tomēr būs "vienāds ar".