4. Jautājums

4. Jautājums

Nosūtīja Arnis Birze
Atbilžu skaits: 15

Labdien!

Vēlētos noskaidrot, kas īsti notiek ar 4. jautājumu?

Pie vietām, kur atstāju tukšu (uzdevuma nosacījumos rakstīts - ja nevar noteikt, jāatstāj tukša šūna) rādās "Nav atbildēts" un šūna iekrāsojusies sarkanā krāsā. Vai par šīm tukšajām vietām tiek skaitīti punkti?


Atbildot uz Arnis Birze

Atbilde: 4. Jautājums

Nosūtīja Miks Viesturs Austrums

Nē, tur, kur skaita punktus, apakšā rāda piemēram 0.0/1.0 vai 1.0/1.0 u.tml. 

Aizpildītām jābūt 16 rūtiņām, par katru pareizi aizpildīto 1 punkts.

Atbildot uz Miks Viesturs Austrums

Atbilde: 4. Jautājums

Nosūtīja Arnis Birze

Bet tomēr, tas nozīmē, ja kāds kaut ko tur būs ierakstījis viņam būs tik pat punktu (nulle) cik tam, kas sapratis, ka tur neko nevajag.

Atbildot uz Arnis Birze

Atbilde: 4. Jautājums

Nosūtīja Miks Viesturs Austrums

Neesmu pārliecināts. Es atstāju tukšu, bet vairākiem skolā teica, ka jāliek ir domuzīme vai 0, ja prasa tukšumu atstāt. Problēma radās, jo dažiem varēja likt sajaukt fakts, ka, ja atstāja tukšu, skaitīja kā nepilnīgi atbildētu jautājumu. Līdz ar to, vai ir sods, ja ieraksta nepareizu atbildi tur (piemēram, 3), nezinu. Bet papildus punktus neaizpildīšana (patreiz, cik skatos) nedod.

Atbildot uz Miks Viesturs Austrums

Atbilde: 4. Jautājums

Nosūtīja Ieva Pētersone

Pašlaik tā arī šķiet, ka nedod papildpunkuts par tukšumiem, lai gan uzdevuma noteikumos tas skaidri rakstīts. Tāpēc vairāk jāatbild būtu pašiem olimpiādes sastādītājiem kā tas ir domāts - atstāt tukšu, ja to rezultātu tad tāpat neieskaita kā pareizu un ja nevajadzēja atstāt tukšu tad nevajadzēja tādu norādi pie uzdevuma noteikumiem likt. (Jo es personīgi līdz brīdim kad izlasīju visus tā uzdevuma noteikumus liku 0 jo tas ir loģiski, bet pēc noteikumu izlasīšanas izdzēsu 0 jo tajos bija rakstīts ka ēatstāj tukšs)

Atbildot uz Ieva Pētersone

Atbilde: 4. Jautājums

Nosūtīja Uldis Klepers

Mazliet skaidrībai,

šajā uzdevumā bija maksimālais punktu skaits 16. nekādi papildus punkti vai punkti mīnusā netiek skaitīti.

Te mazliet ir tehniskas nianses, ko ļauj šī programma. Lai atainotu rūtiņas ar vienādu platumu un pieslēgtu aktīvu lauku (piemēram redzot, ka šī ailīte ir šaurāka daži attapīgākie saprastu, ka nav aizpildāma)  - ir jāliek kāds atbilžu variants. Šajā gadījumā ka tie ir vismaz 100 iedzīvotāji attiecīgajās salās :) 

Kas attiecas uz norādi aizpildāmi 16 lauki, jāņem vērā, ka gadījumā ja kādā skolā nedarbojas internets - tieši tie paši uzdevumi pildāmi manuāli. Un tad ir būtiski lai neaizpilda visus laikus - lai saprot uz ko koncentrēties.

Tas ir vairāk tehniskas dabas jautājums (un arī mums kā veidotājiem ir vēl kur augt, jo neesam programmētāji, bet vairāk ģeogrāfi:))

Katrā ziņā šīs nianses nekādi neietekmē punktu sadalījumu


ar cieņu

Uldis

Atbildot uz Arnis Birze

Atbilde: 4. Jautājums

Nosūtīja Arnis Birze

Tieši tāds ir mans jautājums, jo, manuprāt, būtu jāliek punkti arī par to, ka ir atstāts tukšs, nevis, piemēram, ierakstīta nulle.

Atbildot uz Arnis Birze

Atbilde: 4. Jautājums

Nosūtīja Daniels Karass

Es tur kur ir jābut tukšai vietai ierakstīju 0 , un saņemu 0 punktus par atbildi. Ari man ir cits jautajums, kāpēc par minoritāti 4 uzdevuma tik uzskatitie melanizieši , kad  "Minoritāte ir cilvēku grupa, kas atšķiras no sociālās grupas, kam pieder valdošās sociālās varas pozīcijas sabiedrībā"????

Atbildot uz Daniels Karass

Atbilde: 4. Jautājums

Nosūtīja Miks Viesturs Austrums
Izlabots 2.-4. gadījumā, vēl gaidu vai nu labojumu, vai skaidrojumu par 1. (lūdzu skaidrojumu citā rakstā)
Atbildot uz Arnis Birze

Atbilde: 4. Jautājums

Nosūtīja Dmitrijs Dmitrijevs

Sveicināti!

Es neuzmanīgi izlasiju 4.uzdevumu, tāpēc tajos lauciņos, kuriem vajadzēja būt tušiem, es uzrakstiju 0. Vai, lūdzu, manu atbildi var ieskaitīt? 

Veiksmi vēlot, Dmitrijs 

P.S. Es nevēlos veidot jaunu tēmu, tālab rakstu šajā.

Atbildot uz Dmitrijs Dmitrijevs

Atbilde: 4. Jautājums

Nosūtīja Madara Ratniece

Labdien! 

Es arī 4.jautājumā brīvajās vietās rakstīju 0, kas nav ieskaitīts šajā gadījumā, lai gan sistēma neļāva iesniegt darbu, kas ir "nepabeigts".

Lūdzu izvērtēt šo jautājumu. 


Ar cieņu,

Madara Ratniece

Atbildot uz Madara Ratniece

Atbilde: 4. Jautājums

Nosūtīja Andris Kamergrauzis

Ļoti šaubos, ka sistēma neļāva iesniegt darbu, kas ir nepabeigts.

Sistēma pirms darba iesniegšanas pārjautā vai vēlaties iesniegt ''nepabeigtu darbu'', tomēr, ja tiek uzspiests apstiprinoši, darbs tiek iesniegts tikuntā.