9. klase 15. jautājums

9. klase 15. jautājums

Nosūtīja Daniels Stabulis
Atbilžu skaits: 3

Labdien cienijamie olimpiādes rīkotāji un olimpieši!

Vēršos pie jums, lai noskaidrotu mazu neskaidrību par 9. klases olimpiādes 15. jautājumu.

Tajā ir teikts kādas vielas, savā starpā reaģējot, var veidot kālija nitrātu, un pie pareizajām atbildēm ir iekļauts slāpekļa(V) oksīds un kālija karbonāts. Es paskatījos dažādu literatūru un man radās jautājums. Vai šīs divas vielas tiešām var reaģēt savā starpā bez ūdens starpniecības, jo itkā sāls ar skābo oksīdu nereāģe. Slāpekļa(V) olsīdam nav nekāda iemesla stāties reakcijā ar kālija karbonātu, ja tie nav ūdens vidē, bet uzdevumā nekas netika minēts par ūdeni. Vai par šo abu vielu neatzīmēšanu ie jāatņem punkti? Manuprāt pēdējais apgalvojums ir neprecīzi sastādīts.

Paldies jau iepriekš!

Atbildot uz Daniels Stabulis

Atbilde: 9. klase 15. jautājums

Nosūtīja Jānis Švirksts

Par šo vielu neatzīmēšanu Jums neviens punkts netika atņemts, jo punktus atņem tikai par nepareizas atbildes  izvēli

Atbildot uz Jānis Švirksts

Atbilde: 9. klase 15. jautājums

Nosūtīja Daniels Stabulis

Jā! Taču man punkts no trijiem iespējamajiem punktiem ir ierakstīti 2, bet kā jau minēju, šo divu savienojumu reakcija taču nav iespējama bez ūdens vides. Uzdevumā nekas netika minēts par ūdens vidi. (Kālija karbonāts + Slāpekļa(V) oksīds.)