Bieži uzdotie jautājumi par pilotprojektu

Vai reģistrēties varēs tikai tie skolēni, kas noteikti piedalīsies olimpiādē?

Vai reģistrēties varēs tikai tie skolēni, kas noteikti piedalīsies olimpiādē?

by Vjačeslavs Kaščejevs -
Number of replies: 1
Man kā fizikas skolotājam gribētos dod iespēju iepazīties ar uzdevumu formātu un saturu lielākam skolēnu skaitam, nekā reāli piedalīsies novadu olimpiādē. Vai tas ir iespējams? Vai neprognozējami liels pieteikumu skaits neapgrūtinās resursu plānošanu novadu atbildīgajiem?
In reply to Vjačeslavs Kaščejevs

Atbilde: Vai reģistrēties varēs tikai tie skolēni, kas noteikti piedalīsies olimpiādē?

by Vjačeslavs Kaščejevs -
Novadu atbildīgie veiks reģistrāciju divos soļos:
  1. Skolēna vai skolotāja lietotāja konta izveide sistēmā skolas.lu.lv
  2. Skolēna reģistrācija novadu olimpiādes dalībnieku sarakstā (ar konkreta novada reģistrācijas atslēgu). 
Pirmo soli (konta izveide e-vidē) var izpildīt visiem skolēniem, kas izrādījuši interesi piedalīties olimpiādē, kā arī viņu skolotājiem. Pirmajā solī reģistrētie lietotāji iegūst iespējas:
Otrais solis (dalībnieka reģistrācija) ir paredzēts tikai tiem skolēniem, kurus skola oficiāli izvirza kā 62. valsts fizikas olimpiādes 2. posma dalībniekus. Novadu atbildīgajiem būs jānodrošina nepieciešamie resursi [skat. detalizēto instrukciju] visiem olimpiādes reģistrētajiem dalībniekiem, tādēļ to skaits var būt ierobežots. Reģistrētie olimpiādes dalībnieki:
  • paši pirms olimpiādes obligāti izpilda dalībnieka instrukcijas, kuras katrs reģistrētais dalībnieks saņems uz personisko e-pasta adresi
  • varēs pārliecināties, ka ir iekļauti novadu olimpiādes dalībnieku publiskajā sarakstā [vēlāk šeit tiks pievienota saite]
  • ir tiesīgi piedalīties novadu olimpiādē, ja ir izpildīti iepriekšējie nosacījumi

Fizikas skolotājiem ir jāņem vērā, ka šobrīd sistēmā paredzētās iespējas nav pietiekamas, lai aizstāstu skolas (pirmo) olimpiādes posmu,  ja ir jāierobežo novadu posma dalībnieku skaits.

Kopsavilkumā, izmantot e-vidi varēs daudzi, bet kā dalībniekiem ir jāreģistrējas tikai tiem skolēniem, kas nāks uz olimpiādi klātienē.