11. klase 3. uzdevums punktu noapaļošana

11. klase 3. uzdevums punktu noapaļošana

Nosūtīja Mairis Iesalnieks
Atbilžu skaits: 8

Labdien. Man 3. jautājumā nav ieskaitīta atbilde par gaisa daudzumu.

Atbilde ir 0,4, man bija 0,446 Vai tas nav viens un tas pats?

Atbildot uz Mairis Iesalnieks

Atbilde: 11. klase 3. uzdevums punktu noapaļošana

Nosūtīja Ruslans Aleksejevs
Pieļauma kļūda ir 5%, bet Jūsu kļūda >10%.

                                                                                                     Ar cieņu,                                                                                                                                                                        Ruslans Aleksejevs

Atbildot uz Ruslans Aleksejevs

Atbilde: 11. klase 3. uzdevums punktu noapaļošana

Nosūtīja Dāvids Silavs

Nē, Ruslan! Mairim ir taisnība, jo 0,4 un 0,446 ir  tas pats, tikai Maira atbilde ir precīzāka. Kā arī olimpiādes padomos bija teikts, ka, lai saglabātu precizitāti, vēlams atstāt trīs ciparus aiz komata. Tur gan ir teikts, ka tas jādara starprezultātos, bet es domāju, ka tas attiecas arī uz rezultātiem.

Pielikums Screenshot_5.png
Atbildot uz Mairis Iesalnieks

Atbilde: 11. klase 3. uzdevums punktu noapaļošana

Nosūtīja Aleksejs Popovs

Pārrēķinot atbildi pēc atrisinājumā dotās formulas ar augstāku precizitāti, iegūst 0,402327.

(0,446 - 0,402327) / 0,402327 = 10.86%, tātad Jūsu atbildes relatīvā kļūda tiešām pārsniedz atļautos 5%.

Atbildot uz Aleksejs Popovs

Atbilde: 11. klase 3. uzdevums punktu noapaļošana

Nosūtīja Mairis Iesalnieks

Jā, bet uzdevumā nav minēts cik ļoti ir rezultāts jānoapaļo, ar vienu vai vairākiem cipariem aiz cipara

Atbildot uz Mairis Iesalnieks

Atbilde: 11. klase 3. uzdevums punktu noapaļošana

Nosūtīja Daniels Krimans

Nu bet jebkurā gadījumā pat nenoapaļojot, pareizā atbilde ir >10% nekā Jūsu iegūtā.

Jeb pareizā atbilde ir 0,402327 un nav svarīgi, cik ļoti to noapaļo, tā iekļāusies 5% kļūdā no 0,4.

Atbildot uz Mairis Iesalnieks

Atbilde: 11. klase 3. uzdevums punktu noapaļošana

Nosūtīja Mairis Iesalnieks

Vai tad gāzes daudzumu neaprēķina pēc formulas n=V/Vo?

Atbildot uz Mairis Iesalnieks

Atbilde: 11. klase 3. uzdevums punktu noapaļošana

Nosūtīja Vadims Juris

Aprēķina gan, bet šo formulu var izmantot tikai pie tāda nosacījuma, kad gāzes temperatūra ir 0 °C jeb 273 K un kad spiediens ir vienāds ar 1 atmosfēru.