Jautājums par saistītiem uzdevumiem 41-43

Jautājums par saistītiem uzdevumiem 41-43

by Iļja Niks Stoligvo -
Number of replies: 3

Labdien!

Uzdevumā 41. esmu izrēķinājis ekscentrisitāti no citiem apsvērumiem, proti, apskatot perihēlija, nevis afēlija punktu. Zināms, ka viens no eliptiskās orbītas fokusiem atrodas Saules centrā, līdz ar to tajā brīdī, kad objekts šķērso perihēliju, rādiusvektors garums, r = 2a - 1au. Tālāk, izmantojot vienādojumu r=a(1-e) nosakam eskcenstrisitāti, jo viss zināms. Manis iegūtā ekscentrisitātes vērtība drusku atšķiras no uzdevumā piedāvātās, līdz ar to arī nākamajos divos apakšpunktos, izmantojot manis iegūto ekscentrsitātes vērtību iegūstu "nepareizas" vērtības, kaut arī tos teorētiski rēķinu pareizi. Manu atrisinājumu skeleti pievienoti pielikumā. Vērtības kalkulatorā pievienotas pielikumā. Lūdzu izskatīt!

Ar cieņu, Iļja Niks Stoligvo

Attachment Screenshot 2023-04-18 205209.png
Attachment Screenshot 2023-04-18 205509.png
In reply to Iļja Niks Stoligvo

Atbilde: Jautājums par saistītiem uzdevumiem 41-43

by Ernests Lazdāns -
Tu neņem vērā, ka Zemes orbīta nav perfekts riņķis. Uzdevuma nosacījumos dots, ka sadursies jūlijā, kas nozīmē, ka arī Zeme atrodas afēlijā.

Tāpēc jāizmanto sakarība
\( a_z(1+e_z) = a(1+e) \)
\( e= \frac{a_z}{a} (1+e_z)-1 \)
Kas arī ir oficiālais risinājums.
In reply to Ernests Lazdāns

Atbilde: Jautājums par saistītiem uzdevumiem 41-43

by Iļja Niks Stoligvo -
Piekrītu, nevaru uzskatīt, ka attālums līdz Saulei 1 ua, jo Zemei ir nenulles ekscentrisitāte. Taču tas neatceļ to, ka pārējie aprēķini izdarīti pareizi, balstoties uz šo neprecīzo vērtību, kas iegūta false pieņēmuma rezultātā.