4.uzd.; 5.uzd. 3.jaut.

4.uzd.; 5.uzd. 3.jaut.

Nosūtīja Nora Jurkēviča
Atbilžu skaits: 3

Labdien!

Jautājums par 10.-12.klašu olimpiādi tiem, kas sāka franču valodas apguvi 10.klasē. 

4.uzdevums par l'itineraire, kur kartē bija jāatzīmē 5 ceļa posmi, lai tiktu līdz bioloģijas skolotājam. Manā gadījumā tika tikai paziņots, ka esmu atzīmējusi pareizi 4/5 punktiem, tomēr netika norādīts, kur tieši ir kļūda. Esmu izgājusi cauri uzdevumam vēlreiz un, šķiet, kļūda radījās 5.punktā, kur bija jāpagriežas pa kreisi uz pēdējo ielu de Dr.Roux, ja nemaldos. Esmu atradusi internetā, ka Institut Pasteur ir bioloģijas universitāte, kas, iespējams, arī bija tas pareizais galapunkts. Tomēr vēstules sākuma bija minēts, ka viņš atrodas savā birojā. Uzskatu, ka tas bija jāprecizē. Bija minēts, ka aptuveni jāiet 100m, tādēļ nebūtu nepareizi vismaz kartē atstāt mērogu, lai skolēni nekļūdītos.

Turpinot diskusiju par šo uzdevumu, 5.uzd. 3.jautājuma tika vaicāts, kā skolēnam bija jāpārvietojas. Kā pareizo atbildi es biju atzīmējusi "en bus et à pied", tomēr to uzskatīja par kļūdu un izlaboja uz "en bus". Savukārt vēstulē tika minēts, ka pie baznīcas jāizkāpj ārā un jāiet tālāk, kas norāda uz pārvietošanos ar autobusu UN ar kājām. 

Cerēšu uz Jūsu atbildi, liels paldies.

Atbildot uz Nora Jurkēviča

Atbilde: 4.uzd.; 5.uzd. 3.jaut.

Nosūtīja Jeļena Magdiča
Labdien Nora!

Paldies par Jūsu jautājumiem uz kuriem mēs centīsimies Jums atbildēt. Plānā Jums ir tikai viena kļūda, kura ir
ļoti svarīga, jo vajadzēja norādīt maršruta beigas un tam jābūt Institut Pasteur.
Par exemple, si la directrice d'une école invite les parents dans son bureau ça signifie qu'il faut trouver l'école où étudie son enfant.
5. jautājumā Jums arī ir taisnība, tāpēc pieskaitam 0,5 punkti.

Ar cieņu,
Olga Ozoliņa un Jeļena Magdiča
Atbildot uz Jeļena Magdiča

Atbilde: 4.uzd.; 5.uzd. 3.jaut.

Nosūtīja Nora Jurkēviča
Ja 5.jautājumā tomēr ir taisnība, tad kāpēc pieskaitāt tikai 0,5, ja maksimālais par pareizo atbildi ir 1?