10.kl. 22. un 23. jaut.

10.kl. 22. un 23. jaut.

by Jānis Stendzenieks -
Number of replies: 7

Labdien! Trešā uzdevuma sākumā (21. jaut.) es kļūdaini izrēķināju leņķisko ātrumu (ieguvu, ka leņķiskais ātrums = 36,36). Šo ātruma vērtību bija nepieciešams izmantot nākamajos divos uzdevumos (22. un 23. jaut.). Šajos uzdevumos mana risinājuma gaita bija pareiza, proti, tieši tāda pati, kā piedāvātajās atbildēs, tomēr neieguvu par šiem uzdevumiem punktus tikai tāpēc, ka kļūdaini izrēķināju leņķisko ātrumu primajā 3. uzdevuma apakšpuinktā (21. jaut.). Vai būtu iespējams iegūt vismaz daļu no punktiem par 22. un 23. jautājumu, ņemot vērā, ka mana risinājuma gaita bija pilnīgi pareiza? Pievienoju savas atbildes olimpiādē un risinājuma gaitu uz melnraksta lapām (melnraksta lapās klāt pielikti komentāri, jo risinot olimpiādi izlaidu dažus soļus pierakstā).

Ar cieņu Jānis Stendzenieks.






In reply to Jānis Stendzenieks

Atbilde: 10.kl. 22. un 23. jaut.

by Chuhan Li -
Pilnīgi piekrītu!
Man ir tā pati problēma, tikai tas attiecas uz manu atbildi tikai 23.jautājumā.
Attachment imp1.png
Attachment imp2.png
In reply to Jānis Stendzenieks

Atbilde: 10.kl. 22. un 23. jaut.

by Jānis Cīmurs -
Izskatās, ka ir kļūda sastādot uzdevumu, ka nav dota vērtība, kuru lietot tālākajos uzdevumos.
Jūsu arguments izskatās vērā ņemams.
Žūrija to izskatīs un pēc žūrijas lēmuma došu ziņu šeit forumā.
In reply to Jānis Stendzenieks

Atbilde: 10.kl. 22. un 23. jaut.

by Armands Tidriķis -
Labdien!
Es arī kļūdaini aprēķināju leņķisko ātrumu, un kļūdas dēļ ar pareizu risinājuma gaitu nepareizi aprēķināju arī 23. jautājumu.
Ar cieņu,
Armands Tidriķis
In reply to Jānis Stendzenieks

Atbilde: 10.kl. 22. un 23. jaut.

by Arnolds Pīrāgs -
Labvakar,
Man arī radusies šāda pati situācija! Zinādams formulas, toties neizvēlēdamies pareizo riņķa līniju, esmu zaudējis veselus 3 punktus. Lūdzu uzdevumu izskatīt!
In reply to Jānis Stendzenieks

Atbilde: 10.kl. 22. un 23. jaut.

by Jānis Cīmurs -
Žūrija lēma, ka 21. jautājumā atbilde paliek nemainīga
22. jautājuma tiek ieskaitīta arī vērtība 1.82
23. jautājumā tiek ieskaitīta arī vērtība 727
Tā kā šī jautājuma apspriešanā neparādījās citas vērtības, kas tika iegūtas 21. jautājumā un kas noveda pie nepareizas vērtības 22. un 23. jautājumā, kaut gan ir lietota pareiza formula, tad citas vērtības 22. un 23. jautājumā tiek uzskatītas par nepareizām.