11. klases 25. un 26. jautājums

11. klases 25. un 26. jautājums

by Ansis Gustavs Andersons -
Number of replies: 8

11. klases 25. jautājumā 240 kv/cm aprēķinos ir pārveidoti uz 2.4e8 v/m bet 240 kv/cm = 2.4e2 kv/cm = 2.4e5 v/cm = 2.4e7 v/m

11. klases 26. jautājumā elektriskā konstante ir dota kā 8.85e-2 bet aprēķinos ir izmantota 8.85e-12

In reply to Ansis Gustavs Andersons

Atbilde: 11. klases 25. un 26. jautājums

by Sandijs Rakstiņš -
25. jautājumā piekrītu un 26. jautājumā salīdzinot ar citiem avotiem pareizi ir aprēķinos. Es pieņemu, ka nepareizi uzrakstīts uzdevums, bet, manuprāt, vajadzētu pieņemt abas atbildes vienalga vai izmantota konstante no formulu lapas vai uzdevuma.
In reply to Ansis Gustavs Andersons

Atbilde: 11. klases 25. un 26. jautājums

by Iļja Niks Stoligvo -
Pilnībā piekrītu Anša spriedumam. Sanāk:
U = Ed = 240 kV/cm * 0.8 * 10^(-6) m = 2.4 * 10^(7) V/m * 0.8 * 10^(-6) m = 19.2 V.
Lūdzu pievērst šim uzmanību un ieskaitīt 19.2 arī kā pareizu atbildi.
In reply to Iļja Niks Stoligvo

Atbilde: 11. klases 25. un 26. jautājums

by Ilya Reutin -
Piekrītu Iļjam - man tāda pati problēma, varat, lūdzu, izlabot?
In reply to Ansis Gustavs Andersons

Atbilde: 11. klases 25. un 26. jautājums

by Aleksandrs Ziļs -
Piekrītu abiem apgalvojumiem, un uzrakstu, ka vajag nomainīt atbildes uz pareiziem.
In reply to Ansis Gustavs Andersons

Atbilde: 11. klases 25. un 26. jautājums

by Rūta Renāte Demitere -
Man arī 25. uzdevumā sanāca tāpat, un es piekrītu, ka atbildē ir kļūda. Pareizā ir 19,2 V.
In reply to Ansis Gustavs Andersons

Atbilde: 11. klases 25. un 26. jautājums

by Dāvis Zavickis -
Labdien!

Jā, jau olimpiādes sākumā tika konstatēts, ka informācijas parnešanas rezultātā radusies kļūda ar pakāpēm 26. jautājumā. Abas norādītās uzdevuma nepilnības ņemsim vērā žūrijas komisijā, vienojoties par ieskaitīto atbilžu loka paplašināšanu.
In reply to Ansis Gustavs Andersons

Atbilde: 11. klases 25. un 26. jautājums

by Dāvis Zavickis -
25. jautājums: tagad nomainīta uz pareizo atbildi un attiecīgi piešķirti par to punkti.
26. jautājums: lemts ieskaitīt 0.5 punktus par atbildi, kurā ticis izmantota vērtība 8.85e-2. Žūrija lēma tomēr nepiešķirt pilnus punktus par nepareizās konstantes lietojumu, argumentējot, ka konstantes ir norādītas arī formulu lapā, lai pārliecinātos, kā arī, ievietojot vērtību 8.85e-2, iegūtā atbilde sanāk nefizikāli liela, kam vajadzētu pievērst uzmanību.