uzdevumi 9.klasei

uzdevumi 9.klasei

Nosūtīja Līga Blumfelde
Atbilžu skaits: 11

Labdien! Vēlējos uzzināt, vai šajā olimpiādē, tāpat kā citās, atbildes skaitās pareizas ar 5% precizitāti? Ja tā, tad manām atbildēm vajadzētu būt pareizām 5.jautājumā (rakstīju 32,9, bet ir 34) un 9.jautājumā (rakstīju 47,4, bet ir 45,3). Paldies par uzklausīšanu!

Atbildot uz Līga Blumfelde

Atbilde: uzdevumi 9.klasei

Nosūtīja Sintija Gražule
Labdien!
3. jautājumā pie šķidrā oksīda kļūdas dēļ ievedīju nevis H2O, bet H20. Vai šo atbildi varētu ieskaitīt?
Atbildot uz Līga Blumfelde

Atbilde: uzdevumi 9.klasei

Nosūtīja Jānis Švirksts
Līga! Lūdzu, parādiet, kā iespējams iegūt šādus skaitļus (32,9 un 47,4)! Tad varēs lemt tālāk.
Cieņā Jānis Švirksts
Atbildot uz Jānis Švirksts

Atbilde: uzdevumi 9.klasei

Nosūtīja Līga Blumfelde
5.jautājumā jau vēlējos atbildēt 34, bet (zinu, ka man nevajadzēja iespaidoties, jo tas ir speciāli, lai mūs iegāztu) mani apmulsināja, ka prasāt vienu ciparu aiz komata, lai gan tas jau ir vesels skaitlis, tāpēc pamēģināju otrādi. 100/140=0,7(viens cipars aiz komata), 40/0,7=57,1 un 90-57,1=32,9.
9.jautājumā rakstīju, ka Co(NO3)2*3H2O=Co(NO3)2+3H2O. Izrēķināju, ka kobalta (II) nitrāta masa ir 35 grami. Izrēķināju vielas daudzumu - n=35/183=0,2mol(viens cipars aiz komata). n kristālhidrātam ir tāpat, masa ir 0,2*237=47,4 grami. Es noapaļoju arī starprezultātus. Tagad redzu, ka 45,3 sanāk, ja izmanto masas rēķināšanā pilnu vielas daudzuma vērtību, bet tas nekur nebija teikts.
Atbildot uz Līga Blumfelde

Atbilde: uzdevumi 9.klasei

Nosūtīja Jānis Švirksts
Labdien!
Parasti starprezultātos atstāj vienu ciparu vairāk nekā nepieciešams gala rezultātā, pretējā gadījumā noapaļošana var ienest pietiekoši lielu kļūdu. Ja rezultātu var izteikt vienas matemātiskas formulas veidā, tad tajā jāievieto visi lielumi, jāveic aprēķins un jānoapaļo tikai galarezultāts.
5. jautājumā bija ietverts kļūdas intervāls 0,5 g, bet 9. jautājumā tas bija 1 g. Tā kā Jūsu gadījumā ir precīzi parādīts, kā Jūs šos rezultātus ieguvāt, tie iekļaujas 5 % intervālā, vērtējums tiks palielināts.
Cieņā Jānis Švirksts
Atbildot uz Līga Blumfelde

Atbilde: uzdevumi 9.klasei

Nosūtīja Kristīne Ižika
Labdien! 3. jautājumā elementa formulas atrašanā kā pareizs ir dots CSi3H10. Kāpēc H10, bet ne H5?
Atbildot uz Kristīne Ižika

Atbilde: uzdevumi 9.klasei

Nosūtīja Kristīne Ižika
Vai ir iespējams ieskaitīt vienu punktu no diviem, jo mana atbilde un risinājums bija tuvi, izņemot atomu skaitu pie H?
Atbildot uz Kristīne Ižika

Atbilde: uzdevumi 9.klasei

Nosūtīja Jānis Švirksts
Labdien!
Par pareizi noteiktajām oksīdu formulām un pareizi aprēķināto oksīdu daudzumu Jūs jau esat saņēmusi 6 punktus.
Tā kā atrastā vielas formula nav pareiza, vairāk punkti piešķirti netiks.
Cieņā Jānis Švirksts