Apelācija (9.klase 29. un 30. uzdevums)

Apelācija (9.klase 29. un 30. uzdevums)

Nosūtīja Aleksandrs Tihenko
Atbilžu skaits: 9

Labdien!

Man ir jautājumi par 29. un 30. jautājumiem 9. klases olimpiādē.

1) Olimpiādes noteikumos(4. punktā) ir teikts: "Skaitliskās atbildes ir jāsniedz ar vismaz 5% precizitāti. Atsevišķiem jautājumiem, lai aplūkojamais process nezaudētu fizikālo jēgu, var būt norādīta cita precizitāte. Lai to panāktu, visos aprēķinu starprezultātos saglabājiet vismaz trīs zīmīgus ciparus."

Pareiza atbilde uz 30. jautājuma otro daļu ir 54(±5%), bet es esmu atbildējis 53.7 un mana atbilde nav ieskaitīta.

2) Man liekas, ka 29. uzdevuma jautājumā mana atbilde ir iespējama, jo vienam Celsija grādam atbilst 33.8(±5%) Fārenheita grādi, ja skatīties uz termometru.



 Fārenheita grādi.

(Rediģējis/usi Jānis Cīmurs — sākotnējā iesniegšana piektdiena, 2022. gada 14. janvāris, 16:57)

Pielikums unknown (1).png
Pielikums unknown (2).png
Pielikums unknown.png
Atbildot uz Aleksandrs Tihenko

Atbilde: Apelācija

Nosūtīja Ernests Lazdāns
Par 29. uzd. atbilde būtu pareiza, ja no Celsija grādiem pār ietu uz Fārenheita grādiem, bet šeit prasa, par cik grādiem mainīsies atzīme uz Fārenheita skalas, ja Celsija skalu izmaina par vienu grādu.
Atbildot uz Aleksandrs Tihenko

Atbilde: Apelācija

Nosūtīja Emīls Gundars Mežinskis
Labvakar!
Man ir jautājums par 30. jautājumu 9. klases olimpiādē. Kā olimpiādes noteikumos ir rakstīts: "Skaitliskās atbildes ir jāsniedz ar vismaz 5% precizitāti. Atsevišķiem jautājumiem, lai aplūkojamais process nezaudētu fizikālo jēgu, var būt norādīta cita precizitāte.Lai to panāktu, visos aprēķinu starprezultātos saglabājiet vismaz trīs zīmīgus ciparus." Arī man izrēķinot sanāca 53,7 °F, bet pareizā atbilde ir 54 °F un mana atbilde netika ieskaitīta.
Atbildot uz Aleksandrs Tihenko

Atbilde: Apelācija

Nosūtīja Jānis Cīmurs
1) 9-30 izskatās, ka nepareizi ievadīts kļūdu intervāls
2) 9-29 skaidrs kāpēc esat pārpratis uzdevuma formulējumu. Izvērtēsim, vai jūsu pieņēmums nav pretrunā ar uzdevuma formulējumu.
Galīgo lēmumu paziņošu vēlāk.
Atbildot uz Aleksandrs Tihenko

Atbilde: Apelācija (9.klase 29. un 30. uzdevums)

Nosūtīja Jānis Cīmurs
Paldies par jūsu komentāru!
Žūrija izskatīja jūsu iebildumus.
Žūrijas lēmums:
1) Tā bija kļūda sistēmā, jo nebija norādīts kļūdu intervāls. Šobrīd sistēmas kļūda ir novērsta un tiek ieskaitītas visas vērtības, kas ir kļūdu intervālā.
2) Žūrija piekrīt, ka uzdevuma formulējumu varēja pārprast, tāpēc tiek ieskaitītas arī vērtība 33.8 (+-5%)