Epilācija

Epilācija

Nosūtīja Daniela Rupeika
Atbilžu skaits: 1

Kāpēc, visticamāk, kaijas uzturējās uz salas? es atbildēja ,uz salas bija pieejama plaša barības bāze es atbildēju tā,jo kaijas ļoti daudz ēd un tāpēc tur var būt daudz zivis.


Aprēķini, kāds ir attēlā redzamās aļģes fragmenta garums 0. dienas sākumā!

Mana atbilde 5o mm,zīmējums nav saprotāms un ir ļoti grūti saprast 



 


Atbildot uz Daniela Rupeika

Atbilde: Epilācija

Nosūtīja Jānis Liepiņš
Paldies par komentāriem un izdarītajiem mērījumu piemēriem.
Uzdevumu autori sagaidīja, ka izmantosiet lineālu un mēroga nogriezni lai noskaidrotu aļģu garumus. Piekrītu, ka katra monitora gadījumā mēroga nogrieznis var būt garāks/ īsāks, taču tas pats tad attiektos arī uz aļģi. Tā kā lineāli var savā starpā atšķirties, ieskaitam plašāku garuma un proporciju intervālu, proti:
aļģes garums 51,5 +/- 2,5 mm, bet garuma pieaugums 55 +/- 8 % .

Par kaijām runājot. No piedāvātajiem variantiem Jums bija jāatrod ticamākais. Uzdevuma autori cerēja, ka izdarīsiet apmēram šādus spriedumus:
Kāpēc, visticamāk, kaijas uzturējās uz salas?
Uz salas bija pieejama plaša barības bāze - nē, sala ir samērā jauna un stabila iekšējo ūdeņu ekosistēma ar lieliem zivju resursiem vēl nevarēja izveidoties
Kaijas ligzdoja salas piekrastē - jā, kaijas ligzdo uz klintīm/ zemes un var baroties no jūrā pieejamiem resursiem
Kaijas ligzdoja salas kokos - nē, kaut vai tāpēc, ka koki vēl nevarēja paspēt izaugt
Siltā lava ierosināja paaugstinātu kaiju aktivitāti - nē, lava un kaiju aktivitāte būs nesaistīti lielumi. Drīzāk, kaijas ligzdos uz jau atdzisušas zemes/ klintīm.