9. klases uzdevumu apspriešana

9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Jānis Liepiņš
Atbilžu skaits: 29

šeit lūdzu apspriežam 9. klases uzdevumus

Atbildot uz Jānis Liepiņš

Atbilde: 9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Agate Darbiniece
13.jautājuma 4.1. Teikumā "Struktūra, kas veic urīna uzkrāšanu vīriešiem un sievietēm ir apzīmētas ar attiecīgi ... un ..." burtus ievietoju samainītā secībā. Tā ir kļūda? Par to punktus nepiešķirs?
Atbildot uz Agate Darbiniece

Atbilde: 9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Agnese Kokina
Labdien, šajā teikumā redzams vārds attiecīgi, kas nozīmē, ka secība ir tāda pati kā tekuma sākumā, tas ir, sākumā vīriešu struktūra, tad sieviešu. Mainot burtus vietām, Jūsu atbilde kļūst nepareiza, jo ar šiem burtiem ir apzīmēti citi orgāni. Atbildes mainītas netiks
Atbildot uz Jānis Liepiņš

Atbilde: 9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Līna Marija Oļehnoviča
Labdien!
Jautājums 4. 1.4 - kādi aprēķini ir jāveic lai iegūtu rezultātu, ka inficēti būs 144-360 cilvēki.

13.jautājums 4.1. - Struktūra, kas veic urīna uzkrāšanu vīriešiem un sievietēm ir apzīmētas ar attiecīgi ... un .... Ja atbilžu secība ir F un L, nevis L un F - tā ir kļūda? Uzdevuma nosacījumos nav rakstīts, ka no sākuma ir jāraksta vīriešu orgānu, nevis sieviešu.

13.jautājums 4.1 - Struktūrā .(1).. notiek spermatoģenēze, spermotozoīdu nobriešana turpinās arī struktūrā ..(2).. Kā 1) es atzīmēju P, bet 2) - O. "Spermatoģenēze norit aptuveni 72 dienas, kuru laikā sēkliniekos no primārajiem spermatocītiem attīstās spermatozoīdi. Gatavie spermatozoīdi tiek uzkrāti sēklinieka piedēkļos, kur notiek spermatozoīdu nobriešana, kad tie iegūst paaugstinātu kustīgumu un apaugļošanas potenciālu" - pēc teorijas uzdevumi.lv.

13.jautājums 4.1 - Attēlos nav redzamas visas dzimumorgānu daļas, jo dots to garengriezums. Kurš ir pāra orgāns vīriešu dzimumorgānu sistēmā? Mana atbilde: M, nevis P. Vai sēklavadi nav divi? "Vīrieša iekšējie dzimumorgāni ir sēklinieki, sēklinieku piedēkļi, sēklvadi, sēklas pūslīši, priekšdziedzeris jeb prostata, urīnizvadkanāls." - teorija uzdevumi.lv.

14.jautājums. 4.2. - Pēc attēla, kurā ir anatomiski normāli šievišķo dzimumorgānu sistēma var redzēt, ka b) attēlā ir olnīcu un olvadu (dzemdes piedēkļu) atrēzija (anomālija) - kāpēc pareizā atbilde ir "visu iekšējo dzimumorgānu", ja makstam un dzemdei nav atrēzijas?

14.jautājums 4.2. - Pēc attēla, kurā ir anatomiski normāli šievišķo dzimumorgānu sistēma var redzēt, ka hipoplāzija ir tieši dzemdei, nevis dzemdes piedēkļiem. Kāpēc pareizā atbilde ir "dzemdes piedēkļu", ja mazāka par normu ir tikai dzemde?

Paldies.
Atbildot uz Līna Marija Oļehnoviča

Atbilde: 9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Agate Darbiniece
Arī radās jautājums par "Struktūrā ... notiek spermatoģenēze, spermotozoīdu nobriešana turpinās arī struktūrā ..." Ievietoju P un O.
Atbildot uz Līna Marija Oļehnoviča

Atbilde: 9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Agnese Kokina
Labdien,

paldies par plašo ziņu, žūrija izskatīja Jūsu iebildumus un ir ieviesti labojumi lielākajai daļai Jūsu minēto uzdevumu.
13.jautājums 4.1. - Struktūra, kas veic urīna uzkrāšanu vīriešiem un sievietēm ir apzīmētas ar attiecīgi ... un .... . vārds attiecīgi norāda, ka uzskaitījma secība ir tāda pati kā teikuma sākumā, tas ir, sākumā vīriešu un tad sieviešu. Šeit atbildes netiks labotas.

Aprēķina skaidrojumu pievienosim
Atbildot uz Līna Marija Oļehnoviča

Atbilde: 9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Jānis Liepiņš
Par 4.1 apgalvojumu: Struktūrā .(1).. notiek spermatoģenēze, spermotozoīdu nobriešana turpinās arī struktūrā ..(2).. Kā 1) es atzīmēju P, bet 2) - O. "Spermatoģenēze norit aptuveni 72 dienas, kuru laikā sēkliniekos no primārajiem spermatocītiem attīstās spermatozoīdi. Gatavie spermatozoīdi tiek uzkrāti sēklinieka piedēkļos, kur notiek spermatozoīdu nobriešana, kad tie iegūst paaugstinātu kustīgumu un apaugļošanas potenciālu" - pēc teorijas uzdevumi.lv.

jums taisnība un atbildes ir salabotas - tagad punktu saņem par struktūrām P (sēklinieks) un O. (sēklinieka piedēkļi)
Atbildot uz Līna Marija Oļehnoviča

Atbilde: 9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Jānis Liepiņš
par jautājumu 1.4 - aprēķini varētu būt šādi: pirmais inficētais saslimst un 10 dienas nav infekciozs, savukārt no 10-14 dienai inficē 12 citus cilvēkus. Šie cilvēki no 15-24 dienai ir infekcijas nēsātāji, bet no 25-28 dienai katrs inficē vēl 12 cilvēkus, tāpēc, 28 dienā inficēto skaits ir vismaz 12 x 12 = 144.
Atbildot uz Jānis Liepiņš

Atbilde: 9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Anna Džesija Krūmiņa

Labvakar! 

Man radās šāda problēma 14. jautājumā, kur bija jāatbild uz jautājumiem. Kad es uzrakstīju ka atbilde ir E, rādās ka ir nepareizi, kaut gan pareizā atbilde ir E.

Pielikums problēma.png
Atbildot uz Jānis Liepiņš

Atbilde: 9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Ralfs Markuss Lāns
Kur var paskatīties pareizās atbildes?
Atbildot uz Ralfs Markuss Lāns

Atbilde: 9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Jana Apaļā
Uzspiežot uz darba kuru tu pildīji, blakus punktiem parādīsies pārskats. Tur ir parādītas visas pareizās un nepareizās atbildes.
Atbildot uz Jānis Liepiņš

Atbilde: 9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Viktorija Šarova
Labdien, esmu Viktorija Šarova. Nevaru redzēt pareizas atbildes un kļūdas, jo sistēma man to nelauj.
Pielikums Ekrānuzņēmums (40).png
Atbildot uz Jānis Liepiņš

Atbilde: 9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Anna Misiņa
10. uzdevums B) piemērs - dotais organisms vai tad nav ektoparazīts, ja piesūcas ādas virsmai un barojas ar asinīm?
Atbildot uz Jānis Liepiņš

Atbilde: 9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Sindija Beitnere
17. Uzdevumā, jautājumā "Ko veicina samazināta slāpekļa un minerālmēslu lietošana?", atbildēs cipars 1 jāizvēlas 2 reizes (Atbilde: 1 un 1)
Atbildot uz Jānis Liepiņš

Atbilde: 9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Aleksandrs Mitjkovs
Labdien!
Man ir jautājums, vai man tiešām ir nepareizā atbilde iezīmēta, ja manā atbildē bija iekļauta pareizā atbilde?
(Attēlu pievienoju)
Pielikums Screenshot 2021-11-26 180033.png
Atbildot uz Aleksandrs Mitjkovs

Atbilde: 9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Agnese Kokina
Labdien, iepriekš aprakstā paskaidrotas atšķirības starp aerogēno/gaisa pilienu un tikai gaisa pilienu infekciju. Pirmā spēj izplatīties daudz tālāk, jo pārvietojas arī ar aerosoliem, ne tikai pilieniem.