21.uzd.

21.uzd.

Nosūtīja Dzēst lietotāju
Atbilžu skaits: 9

21. jautājums

Pircēja vēlmi un spēju nopirkt preci apzīmē ar pieprasījuma (D) līkni. Acīmredzami, šī līkne nesākas no vērtības 7, bet gan 7,2 vai 7,3.

21.uzd.


Atbildot uz Dzēst lietotāju

Atbilde: 21.uzd.

Nosūtīja Dzēst lietotāju
Manuprāt, pircēja spēja un griba atbildēs nav norādīta pareizi abās pusēs. Gaidītā atbilde "līdz" ir 10 eiro, taču D krustpunkts ar P asi ir 15, nevis 10. Savukārt pircējs nevar nopirkt preci lētāk par 10 eiro, jo tirgus līdzsvara situācijā, preci par šādu cenu nepiedāvā. Lūdzu izskatīt atbildi no 10 līdz 15.
Atbildot uz Dzēst lietotāju

Atbilde: 21.uzd.

Nosūtīja Anna Koršunova
Jā, es piekrītu Robertam, jo, cik es sapratu, pircēja griba ir atkarīga no demand līknes, un sākot ar cenu 15 (nedaudz zemāk), pircējs jau vēlas nopirkt produkta vienu vienību utt., un arī būtu labi, ja no 15 līdz 10 arī tiktu ieskaitīta, ja skatās no kreisās puses.
Atbildot uz Dzēst lietotāju

Atbilde: 21.uzd.

Nosūtīja Dzēst lietotāju
Šoreiz nepiekritīšu. "Grib un spēj" ir katrs daudzums par katru cenu, kādu pircējs ir gatavs pirkt, neatkarīgi no tirgus līdzsvara (visa taisne). Pievienoju arī uzdevumu no pagājušā gada olimpiādes (21. jautājums), kur ir vēl uzskatāmāk redzams, ka pircējs var "gribēt un spēt" pat tad, ja šo produktu noteiktajā cenu diapazonā neražo. Uzskatu, ka pareizā atbilde ir no ~7,2 līdz 15.

Grib un spēj
Atbildot uz Dzēst lietotāju

Atbilde: 21.uzd.

Nosūtīja Milana Komisarova
Es piekrītu. Atbildi 15 otrajā galapunktā noteikti vajadzētu ieskaitīt, jo tas ir līknes krustpunkts ar asi. Par pirmo galapunktu var strīdēties, jo es tur vispār ierakstīju 8, jo negribēju rakstīt decimālskaitļus. Varbūt šo punktu vai par uzdevumu vajadzētu vispār anulēt, jo daudzās vietās uzdevuma nosacījumus un prasības var interpretēt dažādos veidos.
Atbildot uz Dzēst lietotāju

Atbilde: 21.uzd.

Nosūtīja Marija Elksniņa
Piekrītu Markusam, ka, visticamāk, pieprasījuma līkne sākas no 7,2-7,5. "7,5 preces vienības" skan mazliet neprecīzi, taču veikalā tiek pārdotas maizes klaipa puses...
Atbildot uz Marija Elksniņa

Atbilde: 21.uzd.

Nosūtīja Mārtiņš Danusēvičs
Tiks pieņemts, ka attēla specifikas dēļ apakšējo robežu ieskaitīs no 7 līdz 7,5. Augstāk gan nē. Arguments par noapaļošanu neder, jo nav teikts, ka prece nav dalāma, vai ka būtu obligāti jānoapaļo.
Augšējā robeža tiešām 15. Sistēma nepareizi novērtēja. Tiks pārvērtēts.