10. klase, 7. jautājums, A punkts

10. klase, 7. jautājums, A punkts

by Vladislavs Ņikiforovs -
Number of replies: 4
Labdien! 
Es pareizi risināju šo uzdevumu, bet paātrinājumu atbildes lodziņā nejauši uzrakstīju ar divām zīmēm pēc komata (0,03), nevis ar trīs, ka to prasa uzdevums (0,034). Vai Jūs varat šo atbildi ieskaitīt un pielikt punktus? 
Paldies.
Ar cieņu, Vladislavs Ņikiforovs
In reply to Vladislavs Ņikiforovs

Atbilde: 10. klase, 7. jautājums, A punkts

by Nils Pauls Ozols -
Labdien!
Es pieļāvu tieši tādu pašu kļūdu un uzskatu, ka vajadzētu par to pieskaitīt punktus, jo uzdevumā nav specificēta atbildes precizitāte, kas nozīmē, ka atbilde ir jāievada ar divām zīmēm aiz komata, nevis trim.
In reply to Vladislavs Ņikiforovs

Atbilde: 10. klase, 7. jautājums, A punkts

by Markuss Streikišs -
Man tieši tāda pati situācija.
In reply to Markuss Streikišs

Atbilde: 10. klase, 7. jautājums, A punkts

by Kirils Surovovs -
Labdien!

Pirms uzdevuma risināšanas bija rakstīts "Skaitliskās atbildes ir jāsniedz ar vismaz 5% precizitāti. Lai to panāktu, visos aprēķinu starprezultātos saglabājiet vismaz trīs zīmīgus ciparus." Zīmīgie cipari sākas ar pirmo no nulles atšķirīgo ciparu, sākot skatīties no kreisās puses. Tāpēc, spriežot tikai pēc noteikumiem, 0.03 nav jāieskaita, jo tas atšķiras vairāk par 5% (tas tiek pārbaudīts automatizēti) no pareizās atbildes. 

Tomēr informēju, ka olimpiādes žūrija izskatīs šo jautājumu, un galīgo lēmumu pieņems vēlāk.
In reply to Kirils Surovovs

Atbilde: 10. klase, 7. jautājums, A punkts

by Kirils Surovovs -
Olimpiādes žūrija pieņēma lēmumu gan šajā, gan citos līdzīgos gadījumos likt punktus tikai par pareizi ievadītajām atbildēm.