10. klase 1. uzdevums 4. jautājums B

10. klase 1. uzdevums 4. jautājums B

Nosūtīja Diana Lismane
Atbilžu skaits: 15

Labdien!

Mani mulsina 1. uzdevuma 4. jautājuma B punkts. Nekur nav minēts, kurā virzienā tiek vilkta koardinātu ass, un es rēķinot šo uzdevumu uzkatīju, ka to velk virzienā, ko esmu norādījusi attēlā. Ja asi velk šajā virzienā koardinātas vienādojums ir: x=0+0t+0,625t^2 . 



Pielikums VFO691.uzd.4.jaut.B.jpeg
Atbildot uz Diana Lismane

Atbilde: 10. klase 1. uzdevums 4. jautājums B

Nosūtīja Romans Ļvovs

Tada pashi lieta. Uzdevuma nedeva noteiktu atskaites sisteemu, tatad korekta bus ari atbilde x=-50+0t+0.625t^2; Tatad sheit var strideeties par jautaajuma korektumu. Cerams, organizatori ieskaitis ari citas atbildes

Atbildot uz Diana Lismane

Atbilde: 10. klase 1. uzdevums 4. jautājums B

Nosūtīja Normunds Palabinskis
Tādā gadījumā sanāk, ka attālums no vārtiem visu laiku kļūst lielāks, kas nav loģiski.
Atbildot uz Diana Lismane

Atbilde: 10. klase 1. uzdevums 4. jautājums B

Nosūtīja Ilmārs Štolcers

Bet jautājums jau ir "attālums no Bruno līdz vārtiem, kad Bruno skrien vārtu virzienā". Jūsu piedāvātajā formulā, ievietojot t=0, sanāk, ka attālums ir 0 un pēc tam palielinās.

Atbildot uz Diana Lismane

Atbilde: 10. klase 1. uzdevums 4. jautājums B

Nosūtīja Jānis Cīmurs

Uzdevuma teksts:

"Attālums no Bruno līdz vārtiem ... mainās laikā atbilstoši vienādojumam"

Kā arī ir teikts:

"Bruno uzsāk kustību 50 m attālumā no vārtu līnijas"

Šie divi nosacījumi viennozīmīgi nosaka, ka sākuma vērtībai jābūt 50m un attālumam jāsamazinās.

Atbildot uz Jānis Cīmurs

Atbilde: 10. klase 1. uzdevums 4. jautājums B

Nosūtīja Arturs Ozerskis

Ja skatīties no matemātikas viedokļa, tad divas blakus zīmes nevar sastapt. Tapēc būtu loģiskāk šajā vienādojumā likt iekavas vai nu uzreiz -zīmi un ievadīt tikai skaitli

Atbildot uz Jānis Cīmurs

Atbilde: 10. klase 1. uzdevums 4. jautājums B

Nosūtīja Anastasija Petrova

Labi, es piekrītu, ka sākumkoordināta nevar būt 0 uzdevuma satura dēļ. Bet... Kāpēc mēs nevaram paņemt x0 par -50, ja Bruno kustās vārtu virzienā līdz 0? Tad x=-50+0t+0,625t2. Ja uzskatīt uzdevumu par koordinātu vienādijumu, tad x palielinās, bet ja par āttāluma vienādojumu, tad āttālums samazinās, jo par āttālumu jeb ceļu mēs varam paņemt moduli. Šajā gadījumā būs +0,625t. 

Atbildot uz Anastasija Petrova

Atbilde: 10. klase 1. uzdevums 4. jautājums B

Nosūtīja Līva Oliņa
Vai tad prasīts nav attālums līdz vārtiem? Ja kā sākuma koordinātu paņem -50, pirmkārt, sanāk, ka attālums līdz vārtiem palielinās, un, otrkārt, ka tas var būt negatīvs.
Atbildot uz Anastasija Petrova

Atbilde: 10. klase 1. uzdevums 4. jautājums B

Nosūtīja Jānis Cīmurs

Tīri formāli attālums vienmēr ir pozitīvs lielums. Nevar būt, ka attālums no mājas līdz skolai ir -500 m.

Jūsu domu gājiens ir skaidrs un žūrija izskatīs, cik ļoti šāds domu gājiens ir atbilstošs dotajam uzdevumam. Tiks ņemts vērā arī tas, ka matemātiski divas darbības zīmes pēc kārtas nav iespējamas.

Atbildot uz Jānis Cīmurs

Atbilde: 10. klase 1. uzdevums 4. jautājums B

Nosūtīja Diana Lismane
Ja velk asis tā kā jūs sakāt, tas vektora projekcija ir negatīva. Vismaz man ir stāstīts, ka ja iespējams asis novilkt tā, ka lielākā daļa projekciju ir pozitīva, tad tā arī jāvelk. Kā arī “tradicionālie ašu virzieni ir uz augšu un pa labi.