11. klase 22. jautājums

11. klase 22. jautājums

by Miļena Dile -
Number of replies: 6

Attēlā nav skaidri atzīmēta šūnas membrāna, jo tai varētu piešķirt gan 7. numuru, gan 14. Tie abi atrodas tajā zīmējumā daļā, kur ir šūnas membrāna, kā arī 7. numurā ar svītriņu ir parādīts, ka ir apzīmēta šunas daļa, kas norobežo ārējo un iekšējo daļu. Lūdzu pārskatīt šo jautājumu un piedāvāju pieņemt abas divas atbildes par pareizām.

In reply to Miļena Dile

Atbilde: 11. klase 22. jautājums

by Daniels Gorbačovs -

Man tas pats bija.. es nosaucu visu izņēmot pēdejo jautājumu. Es domāju, ka tas bija 7. numurs, bet nē. Žēl, bet es esmu apmierināts ar 83 punktiem, ja pat tas ir tikai 55%

In reply to Daniels Gorbačovs

Atbilde: 11. klase 22. jautājums

by Elīna Berga -

Manuprāt, 22.jautājumā citoplazma varēja kā 11 (kuru veicot uzdevumu nepamanīju, jo bija ļoti blāvs) tā arī 14

In reply to Elīna Berga

Atbilde: 11. klase 22. jautājums

by Ernests Tomass Auziņš -

Piekrītu, ka citoplazmu varēja arī noprast kā 14. Skaitlis 11 ir ļoti blāvs attiecībā pret fonu (blāva, gaiši zila krāsa uz gaiša fona). Skaitli 11, darbu veicot, nemaz nepamanīju un šūnas citoplazmu atzīmēju kā 14. 
Šūnas skelets, kas atbilst skaitlim 7, arī ir novietots dīvainā vietā un varētu tikt interpretēts kā šūnas membrāna (Tas izskatās pēc membrānas krokas), īpaši, ja skaitlis 14 ir jau ticis izmantots un tiek uzskatīts par šūnas citoplazmu.
Protams, tad vēl var strīdēties, ka skaitlis 14 ir novietots dīvainā vietā, ja tiek uzskatīts, ka tas atbilst citoplazmai. Tomēr visus šos pārpratumus būtu bijis iespējams novērst, ja skaitlis 11 būtu skaidrāk iezīmēts.

In reply to Miļena Dile

Atbilde: 11. klase 22. jautājums

by Ēriks Vilunas -

Nu, manuprāt, ir diezgan acīmredzami, ka 7. punktā nav domāta šūnas membrāna tieši šīs svītras dēļ, ko var attiecināt tikai uz citoskeletu,

In reply to Miļena Dile

Atbilde: 11. klase 22. jautājums

by Deleted user -

Manuprāt, gan šajā uzdevumā, gan ar skaitļu redzamību viss bija kārtībā. Protams, var apgalvot, ka datoru monitoru attēla kvalitāte nav pietiekami laba, lai tos labi saskatītu, bet man, neesot pie pārāk jauna monitora, izdevās bez problēmām visus saskatīt. Ja '11' nevarētu ieraudzīt uzreiz, apskatot visus skaitļus (pēc kārtas) būtu jāievēro, ka ir arī '11'. Skatoties telpiski, var redzēt, ka '11' atrodas "iekšā" šūnā- tātad citoplazma, bet 14 "ārā"- tātad šūnas membrāna. Savukārt, ja olimpiādes dalībnieks zina, kā izskatās citoskelets, tas nepārprotami ir '7' un to nevar sajaukt ar '14'. Manuprāt, nebūtu pareizi pieņemt citas pareizās atbildes šajā uzdevumā.