Neskaidrības par 1. uzd.

Neskaidrības par 1. uzd.

Nosūtīja Roberts Kukšinovs
Atbilžu skaits: 1



Šajā uzdevumā es ieguvu divus no četriem punktiem. Pašā olimpiādē mana atbilde bija identiska. Man interesē vēsture, tāpēc es no vēstures piemēriem zinu, ka ka arī klimatisku faktoru ietekme uz ražu, kā arī karadarbība ietekmē mirstību. Skaidrojums dzeltenajā laukumā ir derīgs, tikai, ja pieņem, ka grafiks ir par mūsdienām. Uz grafika vai arī uzdevuma nosacījumos nekur nav nekāds indikators, ka tas attiecas tikai uz mūsdienām, tomēr tas ir tikai loģiski, ka, visticamāk, grafiks ir kādas mūsdienu valsts demogrāfiskās pārejas piemērs. Bet tur tā lietā - mūsdienas ir grafika labajā pusē, nevis kreisajā. Demogrāfiskā pāreja no 1. stadijas (grafika kreisās puses) līdz 3. vai 4. stadijai (grafika labās puses) tipiski ilgst vairāk nekā 100 gadus. Tas nozīmē, ka grafika kreisā puse (ieši tā daļa, uz kuru attiecas jautājums) būtu ap 1922. gadu vai agrāk. Tas ir laika periods, kad pastāvēja kari kā Pirmais Pasaules karš, Krievijas pilsoņu karš, Ķīnas pilsoņu karš, kuros katrā gāja bojā miljoni. Tas ir laika periods, kad ēdiena trūkuma dēļ, ko daļēji, protams, izveidoja laikapstākļu ietekme, no bada mira miljoni Persijā, Padomju Savienībā, pat divdesmit miljoni Ķīnā. Šādi notikumi bez šaubām redzami ietekmēja mirstību. Tieši tāpēc, loģiski izpriežot, manai atbildei vajadzētu būt pareizai. Vienīgais gadījums, kad mana atbilde tik tiešām ir nepareiza, būtu, ja grafika labā puse prognozētu nākotni, kas nebūtu intiutīvi un kas nav nekur norādīts ne grafikā, ne uzdevuma nosacījumos.