Cipari aiz komata 22. un 27. uzdevumā

Cipari aiz komata 22. un 27. uzdevumā

Nosūtīja Anna Koršunova
Atbilžu skaits: 3

Es ļoti rūpīgi lasīju šo uzdevumu nosacījumus, un nekur nebija minēts, cik ciparu aiz komata jābūt atbildēs par procentuālo izmaiņu un jauno cenu cidoniju smūtijam, tāpēc precizitātes pēc uzrakstīju divus ciparus aiz komata. Vai šādas atbildes tiks ieskaitītas?

Atbildot uz Anna Koršunova

Atbilde: Cipari aiz komata 22. un 27. uzdevumā

Nosūtīja Mārtiņš Danusēvičs
Labdien,
27.uzd. bija norādīts, ka jāizmanto veseli skaitļi, bet izskatīsim iespēju ieskaitīt arī atbildes, kas nav noapaļotas, bet ir pareizas.
22.uzd. precizitātei nebija nozīmes, bet pārbaudīsim, pie kādas aprēķinu gaitas precizitātes var sanākt nedaudz mazāka atbilde.
Atbildot uz Mārtiņš Danusēvičs

Atbilde: Cipari aiz komata 22. un 27. uzdevumā

Nosūtīja Anna Koršunova
Labdien,
Paldies par Jūsu atbildi!
22. uzdevuma pēdējo jautājumu risināju šādi:
Pirmā aveņu smūtija galējā derīguma attiecība pret cenu ir 10/3=3.3. Sanāk, ka otrā cidoniju smūtija galējā derīguma attiecība pret cenu ir jābūt vismaz tādai pašai ((14-9)/cena = 3.3 => cena = 5/3.3=1.515). Sanāk, ka atlaidei jābūt vismaz 1.8-1.515 = 0.285, un ja tā būs lielāka par 0.28 (piemēram, 0.29), tad cidoniju otrā smūtija galējā derīguma atiecība pret cenu būs 5/(1.8-0.29)=5/1.51=3.31. Tagad es sapratu, ka man šajā jautājumā atšķirība no atbildes 0.3 radās tādēļ, ka kā pirmā aveņu smūtija galējā derīguma attiecību pret cenu es paņēmu 3.3 nevis 3.33. Ļoti ceru, ka Jūs varēsiet ieskaitīt arī manu risinājumu.