23. uzdevums

23. uzdevums

Nosūtīja Anna Koršunova
Atbilžu skaits: 13

Labdien!

23. uzdevuma nosacījumos teikuma daļa “jo darbiniekiem saglabāja algu” lika man domāt, ka tie 20 tūkstoši arī ir tā alga, un tāpēc kopā ar telpu īri pastāvīgās izmaksas veido 28 tūkstošus, un sakarā ar to visas atbildes, izņemot VC pie daudzuma 0, man atzīmējas kā nepareizas. Ļoti lūdzu apsvērt domu ieskaitīt arī šādas atbildes.


Atbildot uz Anna Koršunova

Atbilde: 23. uzdevums

Nosūtīja Mārtiņš Danusēvičs
Labdien,
šeit tiešām "lika man domāt" nevar būt arguments ieskaitīt nepareizu atbildi. Nebija teikts, ka 20 tūkstoši ir alga, bet gan, ka tie ir kopējie izdevumi, kad uzņēmums neko neražo.
Atbildot uz Mārtiņš Danusēvičs

Atbilde: 23. uzdevums

Nosūtīja Deniss Ivbulis
Pamatojoties uz uzdevumā teikto, varam teikt, ka ar saražoto preču daudzumu 0 (Q = 0), darba samaksas izmaksas ir 12000.
Un tagad jautājums. Vai alga ir pastāvīgās vai mainīgās izmaksas?
Protams, visās mācību grāmatās būs teikts, ka alga ir mainīgās izmaksas (VC), BET šajā gadījumā ar Q=0, VC =12000, kas arī ir kaut kas jauns manā pieredzē, nekur citur tādu neesmu redzējis, bet arī FC algu nevaram pierakstīt, jo tā ir mainīga vienība.
Es nolēmu ierakstīt algu VC, jo mācību grāmatas ir prioritāte. Un kā jau sapratāt, tas nav pareizā atbilde, jo atbildes ir tādas pašas kā tad, ja es pierakstītu algu FC.
BET kā alga var būt FC, tas nav ekonomiski pareizi.
Atbildot uz Deniss Ivbulis

Atbilde: 23. uzdevums

Nosūtīja Niks Lūsis
Skatījos no tāda punkta, ka ja Q=0, bet viņi algu dabū tāpat, tad viņiem netiek maksāts pēc stundām vai pēc padarītā darba. Tas nozīmē, ka alga viņiem ir noteikta summa, kas nav atkarīga no saražotā daudzuma, tāpēc algu es liku pie FC
Atbildot uz Niks Lūsis

Atbilde: 23. uzdevums

Nosūtīja Deniss Ivbulis
bet tika teikts ка pandēmijas dēļ. Pēc pieredzes varu teikt, ka ir uzņēmumi, kas pandēmijas laikā pārtrauca darbu, bet saviem darbiniekiem maksāja minimālo vai citu fiksēto algu.

Šeit tas..., ka visur raksta, ka alga ir VC, tas ir galvenais iemesls ...
Atbildot uz Mārtiņš Danusēvičs

Atbilde: 23. uzdevums

Nosūtīja Deniss Ivbulis
Par tūkst. rakstīšanu. Es uzskatu, ka ir iespējams saskaitīt atbildes, kas tika uzrakstītas (pilni tūkstoši, nevis saīsināti), jo tiek vērtētas materiāla zināšanas, nevis tas, kā mēs rakstām tūkstošus.
Atbildot uz Deniss Ivbulis

Atbilde: 23. uzdevums

Nosūtīja Ieva Valdmane
Jā, arī man par šo ir jautājums. Uzdevuma nosacījumos nekur nav minēts, kādā pierakstā jāievada atbilde, 20 000 vai 20 tūkst.. Es visas atbildes ievadīju ar nullēm un līdz ar to tās nav ieskaitītas, kaut gan pie atbilžu laukiem nav apzīmējuma tūkst., lai zinātu, ka man jāievada 20 nevis 20 000. Manuprāt, šo derētu pārskatīt.
Atbildot uz Ieva Valdmane

Atbilde: 23. uzdevums

Nosūtīja Mārtiņš Danusēvičs
Šajā ziņā netiks izskatīti varianti. Ja nav ievērota prasītā mērvienība, tad atbilde netiek ieskaitīta. Prasītā mērvienība ir tūkst. eiro un tas ir vēl teikumā, kas ir ar trekniem burtiem. Ņemot vērā lielo dalībnieku skaitu, nav paredzēts manuāli izskatīt veidus, ka dalībnieks varēja būt izmantojis citu mērvienību.
Atbildot uz Mārtiņš Danusēvičs

Atbilde: 23. uzdevums

Nosūtīja Ieva Valdmane
Tad kāpēc 700 eiro uzdevuma tekstā nav norādīts tūkst. mērvienībā kā 0.7 tūkst. eiro? Prasītā mērvienība nav atsevišķi nekur norādīta, kā tikai daļēji par to iespējams noprast tekstā.
Atbildot uz Mārtiņš Danusēvičs

Atbilde: 23. uzdevums

Nosūtīja Anna Koršunova
Labi, paldies, sapratu. Bet kāpēc pie daudzuma 10 VC atbildēs ir 10, kaut gan ir rakstīts, ka “sliktā mēnesī, kad izdodas saražot tikai 10 velosipēdus, viens velosipēds izmaksā 3 tūkst. eiro”? Sānāk, ka VC jābūt 3*10=30. Turklāt, ja izdodas saražot par 10 vairāk, kuru robežizmaksas par katru ir 0.7 tūkst, man sanāca, ka šajā gadījumā VC ir 30 + 10*0.7 = 37
Atbildot uz Mārtiņš Danusēvičs

Atbilde: 23. uzdevums

Nosūtīja Jēkabs Zadumins
Vēlos norādīt uz kļūdu Jūsu atbildē. Tekstā nav norādīts, ka 20 tūkstoši ir KOPĒJIE izdevumi. Tādēļ arī rodas pārpratumi. Protams, ka Jūsu formulētajā atbildē, tas ir skaidrs, bet olimpiādes dotajā tekstā, nē.
Atbildot uz Jēkabs Zadumins

Atbilde: 23. uzdevums

Nosūtīja Mārtiņš Danusēvičs
Tekstā nav norādīts, ka 20 tūkst. ir kopējie izdevumi, jo tie ir fiksētie izdevumi. Periodā, kad uzņēmums neko neražo, vienīgās izmaksas ir fiksētās izmaksas, un ir teikts, ka šādā mēnesī izmaksas ir 20 tūkst. Nav norādīts, ka personāls ir mainīgās izmaksas, bet tikai norādīts, ka izejvielas izmaksā atšķirīgi atkarībā no mēneša.