Pārsprieduma rezultāti

Pārsprieduma rezultāti

by Odrija Aleksandra Rača -
Number of replies: 7

Labdien!

Man radās jautājums, kā var būt tik atšķirīgi pārsprieduma rezultāti? Vienā pārsprieduma labojumā norādīts, ka ir tikai viena stila un viena ortogrāfijas kļūda, taču otrā labojumā atzīmēts, ka ir 4-7 stila kļūdas un 5-8 ortogrāfijas kļūdas. Nedomāju, ka vajadzētu būt tik krasām atšķirībām, jo darbs tomēr ir viens. Lūgums vēlreiz pārskatīt šo pārspriedumu! Paldies!

Ar cieņu

Odrija A. Rača

In reply to Odrija Aleksandra Rača

Atbilde: Pārsprieduma rezultāti

by Paula Sonita Deruma -
Labdien!
Pievienojos diskusijai. Man pirmajā pārsprieduma labojumā par argumentāciju ielikti 3 punkti, bet otrajā labojumā ielikts tikai1 punkts. Domrakstā izmantoju vairākus faktus. Pirmajā labojumā norādīts, ka ir tikai1 stila kļūda, taču otrajā labojumā atzīmēts, ka ir 4-7 stila kļūdas. Lūgums vēlreiz pārskatīt manu pārspriedumu.
Ar cieņu
Paula Sonita Deruma
In reply to Odrija Aleksandra Rača

Atbilde: Pārsprieduma rezultāti

by Huberts Zimackis -
ES PILNĪBĀ PIEVIENOJOS. ES, PROTAMS, ĻOTI ATVAINOJOS, B E T... KĀ VIENS LABOTĀJS, VAR IELIKT MAKSIMĀLOS PUNKTUS PIE ORTOGRĀFIJAS UN INTERPUNKCIJAS VĒRTĒJUMA, BET OTRS UZRAKSTĪT, KA IR PIEĻAUTAS 5-8 KĻŪDAS... VAI TIEŠĀM TĀ IR KOMPETENTA RĪCĪBA? VAI TIEŠĀM ŠĀDI, TIK KRASI ATŠĶIRĪGI REZULTĀTI IR GODĪGA IZVĒRTĒJUMA PAZĪME? Nemaz nerunāsim par pārējiem kritērijiem... Viens vērtētājs argumentācijā ir ielicis maksimālus punktus + vēl ielicis šo papildu punktu par faktu pareizību, savukārt otrs vērtētājs ir ielicis tikai trīs punktus. Vai atšķirība ir tīri normāla? NĒ. Viens vērtētājs ir ielicis maksimālos punktus par saturu, otrs savukārt uzrakstījis, ka saturā trūkst mērķtiecības. Viens vērtētājs uzlicis maksimālos punktus par valodas konstrukcijām, otrs atkal (Kāds brīnums!) noņēmis tur punktu, viens vērtētājs uzlicis, ka tekstā ir 2-3 stila kļūdas, otrs - 4-7. Rezultātā punktu starpība starp abu domrakstu izvērtējumiem ir 7 PUNKTI, kas ir gandrīz 25%!!! Rezultātā rodas jautājums: "Hmm, vai tiešām vērtējums ir bijis godīgs?" Nu, labi, spriest jau žūrijai, bet acīmredzamo nenoslēpsi. Žēl, ka latviešu valodas un literatūras olimpiādes organizācijas līmenis tik strauji krītas...
In reply to Odrija Aleksandra Rača

Atbilde: Pārsprieduma rezultāti

by Eva Veigule -
Labdien!
Pievienojos jautājumam! Man pirmajā pārsprieduma labojumā nav ielikts neviens punkts, saprotu, ka mans pārspriedums nebija perfekts, bet nu vismaz kādam punktam tur bija jāsanāk. It sevišķi skatoties otru pārsprieduma labojumu, kurā ir labs rezultāts! Kā var būt tik liela atšķirība!?
Ar cieņu
Eva Veigule
In reply to Odrija Aleksandra Rača

Atbilde: Pārsprieduma rezultāti

by Agnese Druviņa -
Labdien!

Pievienojos citu dalībnieku viedoklim par stila kļūdām. Vienā labojumā norādīts, ka ir tikai viena stila kļūda, bet otrā, ka 4-7 stila kļūdas. Vēlētos, lai mans pārspriedums tiktu pārskatīts un tiktu sniegts pamatojums šādai vērtēšanai.

Ar cieņu
Agnese Druviņa
In reply to Odrija Aleksandra Rača

Atbilde: Pārsprieduma rezultāti

by Ilvija Buivide -
Sveicināti!
Pievienojos Odrijas viedoklim, neuzskatu, ka var būt tik krasi atšķirīgi vērtējumi. Lūgums pārskatīt vērtējumu objektivitāti.
Cieņā, I. Buivide
In reply to Odrija Aleksandra Rača

Atbilde: Pārsprieduma rezultāti

by Indra Pelša -
Labdien!
Pievienojos diskusijai. Man pirmajā pārsprieduma labojumā ir atzīmētas 2-3 stila kļūdas, bet otrajā labojumā 13 un vairāk. Manuprāt, tik krasām atšķirībām nevajadzētu būt. Lūdzu pārskatīt šo pārspriedumu.
Ar cieņu
Indra Pelša
In reply to Indra Pelša

Atbilde: Pārsprieduma rezultāti

by Ginta Bilinska -
Saprotu, ka jau par vēlu, tomēr arī biju samulsusi, kad ieraudzīju, ka viens atzīmējis 2-4 ortogrāfijas kļūdas, bet otrs, ka atradis 9-12. Interesanti gan.