21. jaut

21. jaut

by Jēkabs Gritāns -
Number of replies: 3

Uzdevumā prasīts, cik no kopējā nodokļa samaksāja pircēji un cik – ražotāji. Ar “kopējo nodokli” biju šķiet nekļūdaini sapratis tirgū kopējās nodokļos samaksātās naudas daļas(valdības nodokļu ieņēmumu daļas), kuras attiecīgi samaksās pircēji un ražotāji, tātad Q*(nodokļa slogs) jeb 8*1=8 un 8*1=8. Domāju, ka jāieskaita arī šīs atbildes.

Arī piezīme - vai S1 un S2 gadījumā nevajadzētu būt paralēlām? 


In reply to Jēkabs Gritāns

Atbilde: 21. jaut

by Anna Koršunova -
Jā, jautājumu varēja interpretēt atšķirīgi, un es arī ar frāzi "kopējais nodoklis" sapratu kopējo nodokli par visām 8 vienībām, tāpēc visas turpmākās atbildes, kas no tā atkarīgas, man ir nepareizas. Lūdzu ieskaitīt atbildes par visām 8 vienībām par pareizām, vai aī, ja iespējams, anulēt šo uzdevumu, jo arī nodokļa vērtība par vienu vienību, kas atbildēs ir 2 eiro, grafikā nav vienāda pie visiem Q (kā teica Jēkabs, S liknes nav paralēlas), un tāpēc lūdzu ieskaitīt arī 1,5 eiro kā pareizo atbildi.
In reply to Anna Koršunova

Atbilde: 21. jaut

by Vladimirs Serovs -
Atbalstu abus komentārus. Ar "kopējo" nodokli sapratu kopā samaksātus līdzekļus, tāpēc atbildēs uzrakstīju 8 un 6 - atbilstoši noteiktājam nodoklim 1,75 (līdzsvara punktā pēc nodokļu ievešanas). Tā kā grafikā divas piedāvājuma liknes neizskātijās paralēlas, lūdzu ieskaitīt arī 1,75 eiro kā pareizo atbildi.
In reply to Vladimirs Serovs

Atbilde: 21. jaut

by Jēkabs Gritāns -
Es gan tomēr domāju, ka tās dažādās nodokļa vērtības no 1-2 būtu grūti ieskaitīt, jo tad citu jautājumu iespējamo atbilžu diapazons pat ļautu minēt. Pašam likās loģiski, ka jānosaka nodoklis no punktiem, kuri ir nepārprotami (pie P ass), bet nu nezinu.