8. uzdevums. Naturālistisks

8. uzdevums. Naturālistisks

by Elizabete Dzalbe -
Number of replies: 21

“Ir lietas, kas man var šķist liekas, teiksim, kaut kādi naturālistiski sīkumi, bet tā jau ir mana izvēle, ko es gribu un ko negribu teikt par konkrētu tēmu.”

Apzīmējums “naturālistisks” nozīmē, ka literārā darbā tiek ...

Es saprastu, ja "naturālistiski sīkumi" nozīmētu - "sīki un detalizēti attēlots katrs priekšmets vai parādība", bet, manuprāt, apzīmējums naturālistisks nudien nav ar šādu nozīmi literārajos darbos. Vai, lūdzu, paskaidrosiet? 

In reply to Elizabete Dzalbe

Atbilde: 8. uzdevums. Naturālistisks

by Alens Silvestrs Aizupietis -
Es arī vēršos pie šī paša uzdevuma.

Šī teksta kontekstā ļoti piemēroti ietilptos arī nozīme "tiek aprakstīts tas, kas sabiedrībā tiek uzskatīts par dabisko kārtību," jo tas uzsver, ka Jana Egle izvairās no detaļām, kas lasītājam jau ir pašsaprotamas.
In reply to Alens Silvestrs Aizupietis

Atbilde: 8. uzdevums. Naturālistisks

by Anna Lauska -
Pilnīgi piekrītu. Kā pareizai būtu jābūt arī atbildei: ''tiek aprakstīts tas, kas sabiedrībā tiek uzskatīts par dabisko kārtību".
In reply to Alens Silvestrs Aizupietis

Atbilde: 8. uzdevums. Naturālistisks

by Aurēlija Pastare -
Piekrītu, tiešām lūdzu, lai dotais uzdevums tiktu pārskatīts! Arī biju uzrakstījusi "tiek aprakstīts tas, kas sabiedrībā tiek uzskatīts par dabisko kārtību" un uzskatu, ka šis variants dotajā kontekstā vairāk atbilst pareizajam!
In reply to Elizabete Dzalbe

Atbilde: 8. uzdevums. Naturālistisks

by Elza Martinova -
Piekrītu, ka jautājumā vajadzētu pieņemt arī atbildi "sīki un detalizēti attēlots katrs priekšmets vai parādība", kas vairāk atbilstu Janas Egles darbu kontekstam.
In reply to Elizabete Dzalbe

Atbilde: 8. uzdevums. Naturālistisks

by Marija Smirnova -
Piekrītu, lūdzu, lai 8. uzdevums tiktu pārskatīts. Biju arī uzrakstījusi "tiek aprakstīts tas, kas sabiedrībā tiek uzskatīts par dabisko kārtību". Manuprāt, šis variants dotajā kontekstā vairāk atbilst pareizajam.
Paldies.
In reply to Elizabete Dzalbe

Atbilde: 8. uzdevums. Naturālistisks

by Jeļizaveta Sivačova -
Nepiekritīšu gan... Manuprāt, pieņemot atbildi "tiek aprakstīts tas, kas sabiedrībā tiek uzskatīts par dabisko kārtību", uzdevumam vairs nebūs jēgas. Nozīmi bija jāizvēlas, pamatojoties uz kontekstu, tāpēc bija jāņem vērā vārdkopu "naturālistiski sīkumi".
In reply to Jeļizaveta Sivačova

Atbilde: 8. uzdevums. Naturālistisks

by Elizabete Dzalbe -
Jā, bet jautāts tik un tā ir par apzīmētāju "naturālistisks". Vai, Jūsuprāt, nozīme (ar vai bez konteksta) šim vārdam tiešām atbilst sīki un detalizēti attēlotiem priekšmetiem vai parādībām?
In reply to Elizabete Dzalbe

Atbilde: 8. uzdevums. Naturālistisks

by Alens Silvestrs Aizupietis -
Es teiktu, ka jā, šādā kontekstā tas der kā viens no atbilžu variantiem. Šeit lielā skāde, manuprāt, ir, ka kā pareizā atbilde ir jāiekļauj kā oriģinālais, tā arī jaunizvirzītais skaidrojums, jo abas atbildes ir vienlīdz derīgas. Abi skaidrojumi ielien dotajā kontekstā, jo viens ir vārda "naturālistisks" tiešais skaidrojums, un otrs ir šī tiešā skaidrojuma kontekstuālais interpretējums jeb atvasinājums. 

Ja B ir radies no A un ja B ir mantojis visas savas īpašības no A, tad gan A, gan B ir ar tām pašām īpašībām (jeb nozīmi, kas ielien dotajā kontekstā).
In reply to Jeļizaveta Sivačova

Atbilde: 8. uzdevums. Naturālistisks

by Alens Silvestrs Aizupietis -
Šeit nozīme jau tieši atbilst kontekstam. Tiek pasniegts fakts, ka Jana Egle nepievēršas sīkumiem, kas neienes stāstā lielu vērtību, tāpēc izlaiž tos. Šos te sīkumus var saukt par naturālistiskiem (sabiedrībai uzskatāms par dabisko kārtību), jo, ja tie nav atšķirīgi no lasītāja pieņēmumiem, tad tie ir uzskaitāmi kā vispieņemti jeb atbilstoši kādai normai.