Vidusskola, 2.,3.,13.-14.,26.uzd.

Vidusskola, 2.,3.,13.-14.,26.uzd.

by Jeļizaveta Sivačova -
Number of replies: 1

Labdien!

Gribētu apspriest dažādus jautājumus, kas man radās pēc olimpiādes pārskata.

2.uzd. -

  • Jautājumā par konferenci atbildēju POSTDAMAS, jo ir avoti, kuros ir rakstīts, ka tieši šī konference noteica Oderes-Neises līniju.
  • Jautājumā "Vācieši, kas apdzīvoja šīs teritorijas, tika deportēti..." atbildēju PSRS. Tā kā pēc šī teikuma bija rakstīts "Vācbaltieši, kurus nacisti 1939. gadā bija izmitinājuši okupētās Polijas teritorijā, devās uz Vāciju", man bija domas, ka teikumā, kurā vajadzēja izvēlēties pareizo atbildi runa iet tieši par vāciešiem, kuri tolaik dzīvoja PSRS okupētāja Polijas teritorijā

3.uzd. - Biju ierakstījuši 1947, jo taču uzdevuma tiek runāts par cilvēka atgriešanos no 1941. gada deportācijas, un tikai pusotru gadu pēc atgriešanās viņu atkal deportēja. Var būt es kaut ko nepareizi saprotu, bet manuprāt, mans gads arī der kā pareiza atbilde.


13. un 14. uzd. -

  • Vai atbilde skrīnings var būt ieskaitīta?
  • Vai var būt ieskaitīta atbilde "dīpīši"? 

26.uzd - 20. gs. 80. gados tādās mītnes zemēs kā ASV un PSRS bija pieaudzis to  latviešu skaits, kuru dzimtā valoda nav latviešu, bet kuri sevi uzskata par latviešiem. Atbilde PSRS netika ieskaitīta, un kā pareiza bija piedāvāta - ASV, bet tas man jau bija atzīmēts. Spriežot pēc kartes, PSRS, kā otrā atbilde, ir arī pareizi.

Paldies!



In reply to Jeļizaveta Sivačova

Atbilde: Vidusskola, 2.,3.,13.-14.,26.uzd.

by Baiba Atmane -

3 uzdevums
Avoti, kuri ir balstīti uz atmiņām ir jāvērtē  kritiski. Kā uzsver A. Gavriļins savā darbā "Vēstures avotu pētniecība", tad atmiņas raksta par laiku un tas ir vēsturisks sacerējums, kurš ir balstīts uz daudzu gadu notikumiem, kuri balstās uz konkrētā  stāstītāja atmiņām. Turpinājumā zinātnieks uzsver, ka atmiņas ir vissubjektīvākais starp visiem vēstures avotiem, jo atmiņu autoram ir bijis laiks, lai pārdomātu savu nostāju, bet galvenais viņš zināja, kas notika pēc tam, respektīvi, pēc notikuma, kuru viņš aprakstīja un pie kāda rezultāta noveda konkrētais notikums. Tātad pareizā atbilde ir 1949 gads, nevis 1947 gads.