Man tika noņemti 3 punkti 12-2 uzdevumā par pedējiem punktiem.

Man tika noņemti 3 punkti 12-2 uzdevumā par pedējiem punktiem.

Nosūtīja Vjačeslavs Petruškins
Atbilžu skaits: 19
Es uzskatu, ka tas nav godīgi, jo es atradu kļūdu un aprēķināju pretestību pareizi, bet tos 3 punktus man tika noņemti.
Atbildot uz Vjačeslavs Petruškins

Atbilde: Man tika noņemti 3 punkti 12-2 uzdevumā par pedējiem punktiem.

Nosūtīja Zigmārs Rupenheits
Jāpiekrīt, ka nepatīkami, ja pamanīju kļūdu, sapratu kā tas bija domāts, aprēķināju domāto, bet 3 punktus tomēr beigās noņēma.
Atbildot uz Vjačeslavs Petruškins

Atbilde: Man tika noņemti 3 punkti 12-2 uzdevumā par pedējiem punktiem.

Nosūtīja Vjačeslavs Kaščejevs
Paldies par ieguldījumiem šajā diskusijā. Jūs esat apliecinājuši sava izcilas zināšanas un prasmes pārējos 17 jautājumos. Žūrijas komisijas lēmums ir izslēgt no vērtēšanas divus jautājumus ar pretrunīgu formulējumu.

Vēršu Jūsu uzmanību, ka līdz šim katrā novadā (rajonā) ir bijusi sava žūrijas komisija, kas par šādu jautājumu lemtu neatkarīgi no citām. Tagad ir iespēja sekot līdz savam vērtējumam reālajā laikā, kas protams, rada papildus saspīlējumu. Turpmāk (ja turpināsim ar tiešsaistes modeli novadu posmā) mēs plānojam laicīgi izsludināt apelācijas periodu, kad skolēni var ziņot zūrijas komisijas par viņuprāt netaisnīgiem vērtējumiem vai grūtībām ar uzdevumu formulējumam. Šoreiz šis process bija visai vērtīgs, par ko liecini šī foruma diskusijas. No otrā puses, konservatīvākā alternatīva būtu darīt kā līdz šim -- nerādīt provizoriskos rezultātus skolēniem pirms galīgo rezultātu apstiprināšanas. Kāds ir Jūsu - olimpiādes dalībnieku - viedoklis, kā ir labāk?

Atbildot uz Vjačeslavs Kaščejevs

Atbilde: Man tika noņemti 3 punkti 12-2 uzdevumā par pedējiem punktiem.

Nosūtīja Alvis Paeglis
Es uzskatu, ka ja es sapratu kā izrēķināt uzdevumus un ieguvu punktus, tad man tie punkti pienākas, nevis viņus ir jāatņem.
Atbildot uz Vjačeslavs Kaščejevs

Atbilde: Man tika noņemti 3 punkti 12-2 uzdevumā par pedējiem punktiem.

Nosūtīja Gints Bērziņš
Personīgi, esmu šokā. Es izrēķināju to uzdevumu un man noņem divus punktus, kā rezultātā arī novada kopvērtējumā nokritu par vietu vai divām zemāk. Provizoriskie rezultāti ir laba lieta, jo aptuveni var nojaust cik labi ir uzrakstīts darbs. Bet ja Dievs ir apdalījis skolēnus ar loģiku un nesaprot, ka uzdevumu veidotājs ir pārakstījies (skaitļa 8 vietā uzrakstījis 12), tādējādi radot apjukumu un tagad sūdzoties par to, ka nemāk skaitīt līdz 8, nav jācieš citiem skolēniem. Es uzskatu, ka punkti, kas tika noņemti no kopējo punktu skaita ir jāņem vērā.
Atbildot uz Gints Bērziņš

Atbilde: Man tika noņemti 3 punkti 12-2 uzdevumā par pedējiem punktiem.

Nosūtīja Anna Ozoliņa
Protams, var jau būt, ka tas tikai tāpēc, ka es neiedomājos skaitīt līdz 8 un tātad šos divus punktus nedabūju, bet esmu ļoti apmierināta ar žūrijas lēmumu.
Ja uzdevuma punkti vispār nebūtu numurēti, tad varbūt būtu skaitījusi pati, bet tā kā tie bija numurēti, bet nepareizi, tad neuzskatu, ka tā ir manas loģikas(kuras man tiešām pietiek) problēma un tātad tagad viss ir pavisam godīgi. :)
Atbildot uz Anna Ozoliņa

Atbilde: Man tika noņemti 3 punkti 12-2 uzdevumā par pedējiem punktiem.

Nosūtīja Gints Bērziņš
Jā, protams, tu esi apmierināta ar žūrijas lēmumu, jo no šīs situācijas esi tikai ieguvēja. Kā arī, tāda neesi vienīgā, kura no šī uzdevuma anulēšanas un punktu atņemšanas, pacelies kopvērtējumā pa vietu, vai dažām.
 Bet vai kāds ir arī padomājis, pirms punktu atņemšanas, par tiem cilvēkiem, kuri ciešs šāda lēmuma dēļ? Kuri piemēram netiek uz valsts olimpiādi tāmdēļ, ka tika noņemti negodīgi punkti? 
Ja esat pieļāvuši kļūdu uzdevumu veidošanā, tad daliet olimpiādes dalībniekus divās daļās - vieni, kuri ar Dieva dotu loģiku izskaitīja līdz 8 un izrēķināja šo uzdevumu, tādējādi iegūstot trīs vai divus punktus, un otri - kas nesaprata radušos kļūdu, nemācēja skaitīt, un kaut vai nebija iedomājušies uzprasīt cilvēkam, kas uzraudzīja olimpiādes norisi vai vienkārši nemācēja izrēķināt. Galu galā rēķiniet procentus, nevis tagad skataties pēc iegūtajiem punktiem, neņemot vērā atņemtos punktus par anulēto uzdevumu, un nosakat, kuri tiek uz olimpiādi un kuri nē, radot negodīgu, netaisnīgu, atklāti sakot, tizlu, kretīnisku situāciju.
Skaidri, zinu, ka neesmu vienīgais, kuram ir pretenzijas pret šādu negodīgu, pat idiotisku lēmumu. Sāciet risināt šo problēmu tak vienreiz, domājot par visiem - gan tiem, kuriem problēmas ar skaitīšanu, gan tiem, kuriem tika atņemti punkti. Savādāk, vai vispār jēga veidot olimpiādi, ja pēc tam tiek anulēti uzdevumi, kuri tika radīti, lai pārbaudītu skolēnu zināšanas???
Un vēlētos zināt olimpiādes veidotāju viedokli par šo jautājumu pēc iespējas drīzāk!
Atbildot uz Gints Bērziņš

Atbilde: Man tika noņemti 3 punkti 12-2 uzdevumā par pedējiem punktiem.

Nosūtīja Vjačeslavs Petruškins
Vēl jādoma par laiku, kuru paterēja cilvēki, kas atrada olimpiādes organizatoru kļūdu un atrisināja nepieciešamo. Šo laiku mēs varējam izmantot citu uzdevumu risināšanai.
Atbildot uz Gints Bērziņš

Atbilde: Man tika noņemti 3 punkti 12-2 uzdevumā par pedējiem punktiem.

Nosūtīja Anna Ozoliņa
Es Tev pilnībā piekrītu, atskaitot to, ka, tavuprāt, tiem, kuri šo uzdevumu nepildīja trūkst loģikas..
Man vispār šķita, ka ne tikai šajā uzdevumā, bet arī citur bija nerediģēti un steigā uzrakstīti uzdevuma teksti. Tādi latviski ļoti neloģiski. Vēl arī fakts kā tāds, ka pie datora ekrāna ir daudz grūtāk koncentrēties nekā rakstot uz papīra lapas.
Par pašiem uzdevumiem runājot- biju gatavojusies daudz un dikti, rēķinot iepriekšējo gadu olimpiādes darbu uzdevumus, bet te priekšā kas pilnīgi cits. Cerēju uz krītošo stieni :( dabūju elektrisko zuti :D
Vēl man nepatika tas, ka man blakus sēdošais puisis ik pa laikam skatījās mana datora ekrānā.(E-olimpiādes pluss- var 'aiztīt' izpildītos uzdevumus tā, lai viņš neredz) Bet kaitinoši tik un tā.
Lai neizklausās, ka man galīgi nepatika- kopumā bija interesanti un citādāk nekā parasti.
Atbildot uz Anna Ozoliņa

Atbilde: Man tika noņemti 3 punkti 12-2 uzdevumā par pedējiem punktiem.

Nosūtīja Alīna Varslavāne
Es arī piekrītu, ka pie datora koncentrēties ir daudz grūtāk un vēl nepatika, ka kad portatīvais dators izlādējās un skolotāji to ieslēdza tīklā, viņi nezināja ieslēgšanas paroli... Tomēr būtu labi, ja turpmāk darba vadītāji un uzraugi tiktu informēti nedaudz labāk (zinātu paroli, kas nepieciešams, lai varētu ieslēgt datoru) :D Vēl man ir neliels iebildums par to, ka mums izdalīja baltas lapas, nevis rūtiņu papīru. Protams tā nav traģēdija, bet tomēr optikas uzdevumos ērtāk zīmējumu veidot uz rūtiņu lapas. Un pēdējais kas ļoti nepatika- troksnis skolas gaitenī, manuprāt, skolas administrācijai jāciena olimpiādes dalībnieki un jānodrošina klusums VISĀ olimpiādes norises laikā. Bet tik un tā šī olimpiāde bija visai interesants pasākums! Uzdevumi bija gan vienkārši, gan sarežģītāki, bet par fiziku, ar kuru sastopamies dzīvē, un tas ļoti patika! Un ļoti patika, ka Jūs izdomājāt veidot uzdevumu divās daļās un tas ļāva nopelnīt punktus arī tad, ja iepriekšējais punkts netika izrēķināts! Diemžēl šogad pēdējo reizi piedalījos olimpiāde, bet vēlu Jums veiksmi un lai nākāmgad viss izdodas vēl labāk!
Atbildot uz Gints Bērziņš

Atbilde: Man tika noņemti 3 punkti 12-2 uzdevumā par pedējiem punktiem.

Nosūtīja Ģirts Barinovs
Labdien.

Tā kā es piedalījos žūrijas komisijas sēdē 25. janvārī, es varētu atbildēt uz dažiem no jautājumiem. Tiešām 12-2 uzdevumā bija kļūda, un to kļūdu izlabot tā, lai visus apmierinātu nav iespējams.

Mūsu vēlme ir redzēt visus talantīgākos skolēnus valsts olimpiādē, tāpēc, lai nevienu nepazaudētu, tika sastādīti divi saraksti. Sākumā tika nolemts uz valsts olimpiādi uzaicināt visus, kuri saņēmuši noteiktu punktu skaitu, anulējot strīdīgos uzdevumus. Tad tika konstruēts otrs saraksts, kurā uzdevumi nebija anulēti, un mēs konstatējām, ka, anulējot uzdevumus, viens skolēns ir palicis ārpus saraksta. Žūrija lēma arī viņu uzaicināt uz valsts olimpiādi.
Ģirts
Atbildot uz Ģirts Barinovs

Atbilde: Man tika noņemti 3 punkti 12-2 uzdevumā par pedējiem punktiem.

Nosūtīja Anna Ozoliņa
Vai ir noslēpums, cik punkti bija nepieciešami, lai tiktu uz valsts olimpiādi? :)
Atbildot uz Anna Ozoliņa

Atbilde: Man tika noņemti 3 punkti 12-2 uzdevumā par pedējiem punktiem.

Nosūtīja Ģirts Barinovs
Labdien.

Cik punkti bija nepieciešami, es diemžēl neatceros, bet uz valsts olimpiādi 12. klašu grupā uzaicināti 24+1 skolēns. Tad no rezultātu diagrammas 1. lapā ir redzams, ka robeža ir pa vidu 40-45 punktu grupā.
Ģirts
Atbildot uz Ģirts Barinovs

Atbilde: Man tika noņemti 3 punkti 12-2 uzdevumā par pedējiem punktiem.

Nosūtīja Marks Zeļdes
Bet nu kad tomēr jau redzēsim nokļuvušo sarakstu?
Atbildot uz Vjačeslavs Kaščejevs

Atbilde: Man tika noņemti 3 punkti 12-2 uzdevumā par pedējiem punktiem.

Nosūtīja Oļegs Jeremejevs
Tie, kas atrisināja šo uzdevumu, paterēja _savu_ laiku. Noņemot ši uzdevumu no vērtēšanas jums vajadzētu iedot atrisinājušiem papildus 10 minūtes risināšanas laikam. Diemžēl, tagad tas nav iespējams, tāpēc iedodiet mums punktu ekvivalentu - +3. Es sapratu, kāpēc jūs to noņemiet, bet problēma netika atrisināta, joprojām palika cilvēki neizdevīgā situācijā.
Atbildot uz Vjačeslavs Petruškins

Atbilde: Man tika noņemti 3 punkti 12-2 uzdevumā par pedējiem punktiem.

Nosūtīja Marks Zeļdes
Pilnīgi piekritu! Šo punktu deļ es var būt netikšu valsts olimpiadē. Man noņema visus trīs punktus!
Atbildot uz Vjačeslavs Petruškins

Atbilde: Man tika noņemti 3 punkti 12-2 uzdevumā par pedējiem punktiem.

Nosūtīja Vjačeslavs Petruškins
40 punkti 2. vieta
39,8 punkti 3. vieta

Seriously? 0_o