Kļūda risinājumā

Kļūda risinājumā

by Toms Judvaitis -
Number of replies: 2
Sveiki!
Vai tiek ņemts vērā arī risinājums, kas atrodas melnrakstu lapā vai nē, jo, piemēram, man 12-1 uzdevumā atrisinājumu cipari ir pareizi, bet esmu kļūdījies ar pakāpēm, zinu, ka mana kļūda. Bet uzskatu, ka kaut kā būtu jānovērtē, tas ka cilvēks zin, ko darīt, bet ir kļūdījies skaitliskajos aprēķinos (tā kā bija vecajā olimpiādes formātā) :)
In reply to Toms Judvaitis

Atbilde: Kļūda risinājumā

by Vjačeslavs Kaščejevs -
Sveiks, Tom!

Šis ir viens no sāpīgākajiem punktiem - par to, ka vērtēšanu vairs neveic simtiem fizikas skolotāju un citu speciālistu, ir jāmaksā ar ļoti ierobežotām datora iespējām vērtēt arī risinājuma gaitu. Ieprogrammēt vienu pareizo atbildi ir viegli bet paredzēt visus veidus, kuros var kļūdīties ir praktiski neiespējami (ja vien neatgriežamies pie pārsvarā manuālā darbu vērtējuma).

Ja ir idejas, kā uzlabot tiešsaisties uzdevumu "vērtējamību" un mazinās "tehniskos sodus", aicinu ar tām dalīties! Piemēram, par kuriem jautājumiem ir sajūta, ka risks nokļūdīties ir īpaši liels?   
In reply to Vjačeslavs Kaščejevs

Atbilde: Kļūda risinājumā

by Toms Judvaitis -
Viens variants varētu būt, ka tajos uzdevumos, kur no iepriekšējā rezultāta ir atkarīgs nākamais varētu katru nākamo atbildi vērtēt pēc iepriekšējās rezultāta.
Piemēram 12.1 uzdevumā ja magnētiskā plūsma ir izrēķināta nepareizi, tad EDS atbildi varētu rēķināt pēc kļūdainās magnētiskās plūsmas atbildes (ceru, ka domu sapratāt) To nodrošināt nav nemaz tik sarežģīti vajadzīga tikai programma (esmu drošs ka LU studenti tādu spēj uzrakstīt)
Un man radās jautājums, kur varētu noskaidrot rezultātus, jo novadā vēl nav nekur publicēti.