Olimpiādes rezultātu apspriešana

12.klase 11. C un 10. E

12.klase 11. C un 10. E

nosūtīja Kristiāns Kacars
Number of replies: 4
[R] Limbažu novada apvienība - Skolēni, 12. klases attēls [R] Skolēni attēls [R] Skolēni, 12. klases attēls

11. C teikts ka pretestība p=Rd/S, bet pareizi būtu p=RS/d, jo R=pd/S.

Manuprāt, 10. E pareizi būtu 4 reizes lielāka, jo ja jauda P= A/t, bet A= qU un ja palielina U divas reizes un t samazina 2, tad. P=q2U/t/2 = 4qU/t, tāpēc 4 reizes lielāks

Attachment Screenshot_20190118-141042.png
In reply to Kristiāns Kacars

Re: 12.klase 11. C un 10. E

nosūtīja Aleksandrs Sorokins
[R] Rīgas Centra rajons - Skolotāji attēls [R] Rīgas Kurzemes rajons - Skolotāji attēls [R] Skolotāji attēls
Par 11.C ir jau prasījuši Jūsu kolēģi. Izskatās, ka Jums ir taisnība, un komisija šo jautājumu rūpīgi izskatīs un veiks nepieciešamās korekcijas.
Par 10.E. Pēc ilgām pārdomām, kāpēc Jums un uzdevuma autoram sanāca dažādi rezultāti, un kā Jūsu domu gaitu varētu salagot ar to, kas ir piedāvāts atrisinājumā, varēju secināt, ka izskatās, ka taisnība tomēr ir Jums. Atkal, pēc manām domām sanāk, ka risinājumā izmantotais apgalvojums, ka ja \(U'=2U\), tad \(E'=2E\) nav patiess, jo, spriegums un relaksācijas laiks ir viennozīmīgi saistīti (pie vienādiem pārējiem parametriem), un, ja mēs vēlamies mainīt gan \(U\), gan \(\tau\), mums ir jārēķinas ar to, ka arī attālums starp divām sadursmēm izmainīsies: \(U\tau^2/d^2=\mathrm{const}\) —, no kurienes seko, ka \(d\propto \tau\sqrt{U}\) un \(E=U/d\propto\sqrt{U}/\tau\). Ieliekot atbildē dotajā sakarībā, \(P\propto E^2\tau\propto U/\tau\), kas, ievietojot skaitļus, dos \(P'=4P\), kā arī sanāca Jums.
Ja komisija piekrītīs šādai argumentācijai, tad būs veikti attiecīgie labojumi.