Daudzskaitlis

Daudzskaitlis

by Edgars Beķeris -
Number of replies: 13

Labdien,

Atvainojos, esmu 12. klases, 2. uzdevumā (tur, kur bija jānosauc jēdzieni) uzrakstīju jēdzienu deportācija daudzskaitlī un atbilde netika ieskaitīta. Un vārdu mežabrāļi uzrakstīju atsevišķi. Vai jūs lūdzu nevarētu to pārskatīt? Paldies! 

In reply to Edgars Beķeris

Atbilde: Daudzskaitlis

by Antuanete Sniķere -

Tieši tāda pati kļūda, tikai vārdā kolhozs. Rakstīju kolhozi, jo tika jautātas lauksaimniecības daudzskaitlī, bet pareizā atbilde ir vienskaitlī.

In reply to Antuanete Sniķere

Atbilde: Daudzskaitlis

by Daido Dagne Brūvere -

Arī man ir tāda pati kļūda. Deportācija vietā uzrakstīju deportācijas, bet atbilde netika ieskaitīta. Manuprāt, šis tomēr nav pareizi, jo ir skaidri redzams, ka zinu šo jēdzienu... Ja būtu labots ar roku, tad būtu savādāki rezultāti.

In reply to Daido Dagne Brūvere

Atbilde: Daudzskaitlis

by Anastasija Sediha -

Man tāda pati problēma - bija jāraksta 6.jautājumā deportācija, bet es uzrakstīju deportācijas (daudzskaitlī). Vai varat pārskatīt jautājumu?

In reply to Antuanete Sniķere

Atbilde: Daudzskaitlis

by Ketlīna Brauere -

Tāda pati problēma ar vārdu ''kolhozs'' un "partizāns". Šos abus vārdu rakstīju DSK un ieskaitīja kā kļūdu.

In reply to Ketlīna Brauere

Atbilde: Daudzskaitlis

by Krišjānis Gerhards -

Jā, man arī tā pati problēma.

In reply to Krišjānis Gerhards

Atbilde: Daudzskaitlis

by Dāvids Rubens -

Atvainojos par izteicienu, bet vajag iemācīties lasīt un sniegt atbildes precīzi. Ja ir jautāts par personu( vsk.), tad arī atbildam konskeventi. Tagad sanāk, ka savu neuzmanību parvēršat par kļūdu. 

In reply to Antuanete Sniķere

Atbilde: Daudzskaitlis

by Armands Strods -
In reply to Armands Strods

Atbilde: Daudzskaitlis

by Dāvids Rubens -

Latviešu valodas norms vajag ievērot. Jautāts ir par saimniecību( tātad vienu), mežabrāļi pareiza atbilde, jo tur  jautāts dsk. 

In reply to Dāvids Rubens

Atbilde: Daudzskaitlis

by Armands Strods -

Vārds ‘saimniecība’ jautājumā ir lietots divas reizes, tāpēc arī tālāk seko attieksmes vietniekvārds daudzskaitļa formā ‘kādas’. Nesaprotu, kāds ir sakars starp vairāku cilvēku atbildi un latviešu valodas normām, turklāt ja tāda forma eksistē? 

In reply to Antuanete Sniķere

Atbilde: Daudzskaitlis

by Grēta Grunda -
1. daļas 9. jautājumā atbildēju kolhozi, bet atbilde nav ieskaitīta, lai gan pareizā atbilde ir kolhozs. Vai jūs varētu pārskatīt manā darbā šo jautājumu?
In reply to Antuanete Sniķere

Atbilde: Daudzskaitlis

by Līna Šlapakova-Trūle -

Labdien!

Pievienojos Antuanetei. 9.jautājumā, kur bija jāatpazīst jēdzieni, rakstīju ''kolhozi'', jo jautājums tika sastādīts kā ''koletīvās lauksaimniecības'', tātad daudzskaitlī, tāpēc lika noprast, ka jāatbild daudzskaitlī. Atbilde netika ieskaitīta. 

Lūdzu organizatorus pārskatīt atbildes uz šo jautājumu!

Ar cieņu,

Līna.

In reply to Edgars Beķeris

Atbilde: Daudzskaitlis

by Pāvels Volkonovskis -

Labvakar!

Man ir mazliet savādāka problēma: izvēlējos nepareizu vārdšķiru. Ierakstīju īpašības vārdu, nevis lietvārdu, jo tajā brīdī šķita, ka vajadzēja paskaidrot vārdu "režīms". Vai ir iespējams pārskatīt šo jautājumu?

Ar cieņu,

Pāvels Volkonovskis


Attachment 06a26e3d53145a567cfcc8c522fcdec4.png