Garumzīmes un atbildes

Garumzīmes un atbildes

Nosūtīja Vladislavs Babaņins
Atbilžu skaits: 14

Kāpēc garumzīmes ietekmē atbildi? Mums ir vēsture un nevis mācība latviešu valodā? Vai garumzīmes ietekmē atbildes pareizību?

Pielikums Untitledhdhadda.png
Pielikums Untitledhdhaddasfsf.png
Atbildot uz Vladislavs Babaņins

Atbilde: Garumzīmes un atbildes

Nosūtīja Dāvids Krists Balodis

Protams, ka ietekmē. Seims ir kaut kas pavisam cits.

Atbildot uz Dāvids Krists Balodis

Atbilde: Garumzīmes un atbildes

Nosūtīja Vladislavs Babaņins

Cenzūra un cenzura, vai tas ir dažādas lietas?

Atbildot uz Vladislavs Babaņins

Atbilde: Garumzīmes un atbildes

Nosūtīja Arturs Bobiļevs

Tāda pati problēma, tika nevis ar garumzīmēm, bet vārdā autoritārisms kaut kāda iemesla dēļ nepierakstīju burtu "s".

Pielikums uj.PNG
Atbildot uz Arturs Bobiļevs

Atbilde: Garumzīmes un atbildes

Nosūtīja Dāvids Krists Balodis

Es gan nezinu, vai tas bija aiz neuzmanības, bet, pirmkārt, latviešu valoda atšķiras no krievu valodas un, otrkārt, pirms iesniegšanas ir jāpārlasa viss.

Atbildot uz Dāvids Krists Balodis

Atbilde: Garumzīmes un atbildes

Nosūtīja Aleksejs Lukjančikovs
Piedodiet, bet Jums kauna nav vienkarši! Likt speciāli atbildes ar garumzīmi uz bez. Tā nav valodas olimpiāde, bet gan vēstures. Skolotājs!
Atbildot uz Aleksejs Lukjančikovs

Atbilde: Garumzīmes un atbildes

Nosūtīja Mārcis Magone

Tā ir olimpiāde. Pēc būtības tur piedalās labākie no labākajiem, tādējādi olimpiādes autori ir tiesīgi iesaistīt arī citus mācību priekšmetus, lai neaprobežotos ar pliku vēsturi. Šajā gadījumā tā pat nav neuzmanības kļūda, bet pavirši pildīts darbs, jo pieļautas neskaitāmas kļūdas. Šī ir tiešaistes olimpiāde un ar to arī bija jārēķinăts, ka darbi tiek laboti automātiski, un atbildes bija jāpārlasa vairākas reizes!

Atbildot uz Mārcis Magone

Atbilde: Garumzīmes un atbildes

Nosūtīja Aleksejs Lukjančikovs
Jus laikam nesaprotat atšķirību valodas olimpiādē no vēstures priekšmeta. Vēsture nepēta garumzīmju lietujumu. Nevienā nolikumā nav tas minēts. Skolēns apmeklē olimpiādi vēsturē, bet viņam jāskatās uz garumzīmēm. Var labi zināt vēsturi, bet nezināt gramatiskos likumus. Tas nav normāli.
Atbildot uz Aleksejs Lukjančikovs

Atbilde: Garumzīmes un atbildes

Nosūtīja Mārcis Magone

1 1.4.Radīt iespēju izglītojamajiem pãrbaudīt un salldzināt savas zināšanas un prasmes.

Prorams, katru punktu var interepretēt pa savam, bet šī olimpiāde notiek Latvijā, tamdēļ jāievēro pieklājība pret valodu un jāliek garumzīmes. Bet ja kāds nemāk latviešu valodu pietiekami labi tad pat nezinu, ko ieteikt. 

Atbildot uz Vladislavs Babaņins

Atbilde: Garumzīmes un atbildes

Nosūtīja Ance Pakalne

Man arī nav ieskaitīts vārds autoritārisms, jo es esmu pieļāvusi drukas kļūdu un izlaidusi burtu s pirms burta m. Vārda demokrātija vietā uzrakstīju demokrātisms,  un to arī man neieskaitīja. Olimpiādes laikā mani vairākas reizes ''meta'' ārā no lapas, tas arī radīja papildus satraukumu.

Atbildot uz Vladislavs Babaņins

Atbilde: Garumzīmes un atbildes

Nosūtīja Danute Grīnfelde

Labdien!

Izvērtējot olimpiādes dalībnieku ierosinājumus,žūrijas komisija nolēma neieskaitīt kā pareizas atbildes, kurās pieļautas dažādas pareizrakstības kļūdas. Pamatojums: tas būtu negodīgi pret tiem dalībniekiem, kas ņēmuši vērā uzdevuma nosacījumu un jēdzienus uzrakstījuši precīzi. Trūkst arī skaidra kritērija, kas ļautu noteiktas kļūdas uzskatīt par pieņemamām, bet citas ne. Ja visas kļūdas uzskata par pieņemamām, tad uzdevums zaudē jēgu. 

Danute Grīnfelde,
olimpiādes organizatoru pārstāve