27.uzdevums

27.uzdevums

Nosūtīja Dāvids Rubens
Atbilžu skaits: 10

Labdien, vēlētos izvirzīt dažus apgalvojumus par 27. uzdevumu, kur, manuprāt, atbildes nav īsti objektīvas.

*Jautājums:1980. gados piemājas saimniecības deva 55% no visa Latvijas PSR saražotā piena. 

Jūsu sniegtā atbilde : apgalvojums ir aplams.

Mans viedokl apgalvojuma ptiesumu šī statisktika neļauj noteikt, jo, pirmkārt, uzdevumā jautāts par 80.desmitajiem gadiem, bet uz šo atbildi nevar atbildēt, vērojot tikai 1982. gada datus, tas nebūtu objektīvi. 

*Jautājums :Pārējās valsts saimniecības kopumā saražoja salīdzinoši vairāk lauksaimniecības produkcijas nekā kolhozi un sovhozi. 

Jūsu sniegtā atbilde: apgalvojums ir patiess.

Labi redzams, ka pārējās valsts saimniecības saražo mazāk produkcijas nekā kolhozi vai sovhozi. Attiecīgi 2,7 pret 34,1 un 36.

Varbūt, protams, pats kaut ko nesaprotu, bet labprāt dzirdētu jūsu atbildes.


Atbildot uz Dāvids Rubens

Atbilde: 27.uzdevums

Nosūtīja Katarīna Anete Stanka

Es arī vēlos jautāt par 27. uzdevumu. Es liku, ka nevar noteikt un man ieskaitīja kā kļūdu. 

 Jautājums: 1980. gados piemājas saimniecības deva 55% no visa Latvijā saražotā piena.

Uzskatu, ka govis varēja būt arī gaļas, kas nozīmētu, ka viņas pienu nedod tik daudz lai to nodotu. Varbūt esmu kaut ko palaidusi garām, bet, ja tolaik turēja gaļas lopus, tad pēc šīs statistikas nevar noteikt cik procentus piena no visām deva piemājas saimniecības.

Atbildot uz Katarīna Anete Stanka

Atbilde: 27.uzdevums

Nosūtīja Danute Grīnfelde

Labdien! 

Paldies par jautājumu! 1. daļas vērtējumā ir izmaiņas; lūdzu ar tām iepazīties te: https://skolas.lu.lv/mod/forum/discuss.php?d=1455

Statistikas uzdevuma atbildes komentētas te: https://skolas.lu.lv/mod/forum/discuss.php?d=1454

Danute Grīnfelde,
olimpiādes organizatoru pārstāve 


Atbildot uz Danute Grīnfelde

Atbilde: 27.uzdevums

Nosūtīja Atis Krebss

Nepiekrītu autoru publicētajai 27. uzdevuma 10. apgalvojuma atbildei.

Ko nozīmē "salīdzinoši vairāk"? To pašu, ko "vairāk". Salīdzinām pārējo valsts saimniecību saražoto bruto produkciju ar kolhozu un sovhozu saražoto. Atbilde: apgalvojums ir aplams.

"Resursu īpatsvaru summa" ir bezjēdzīgs skaitlis. Gan tāpēc, ka "ir muļķīgi A un C vērtībās ieskaitīt gan liellopus, gan tajā skaitā jau ieskaitītās govis", gan tāpēc, ka svarīgs arī katra resursa radītās produkcijas īpatsvars visā bruto produkcijā.

Kas ir "pārējās valsts saimniecības"?

Atbildot uz Atis Krebss

Atbilde: 27.uzdevums

Nosūtīja Mārcis Magone

Ekonomiski var salīdzināt vairākus kritērijus, bet ja nav dots konkrēts kritērijs, tad abas atbildes ir diezgan vienlīdzīgas. Bet jūsu pamatojums nav diezgan precīzs pēc tabulas informācijas, tāpēc uzskatu, ka pareizāka atbilde šajā gadījumā ir - patiess.

Atbildot uz Atis Krebss

Atbilde: 27.uzdevums

Nosūtīja Mārcis Magone

Ekonomiski var salīdzināt vairākus kritērijus, bet ja nav dots konkrēts kritērijs, tad abas atbildes ir diezgan vienlīdzīgas. Bet jūsu pamatojums nav diezgan precīzs pēc tabulas informācijas, tāpēc uzskatu, ka pareizāka atbilde šajā gadījumā ir - aplams.