Jauno datoriķu skolas 2014. gada nodarbībās aplūkosim jaunu, modernu skolu programmēšanas valodu Scratch. Tas ir ievads programmēšanā jebkuram skolēnam un interesentam, Scratch pamatus var apgūt un pirmās programmiņas izveidot tikai dažās stundās. 

Scratch ir noderīga kā vidusskolēniem, tā pamatskolēniem, to var lietot dažādos sarežģītības līmeņos – no pirmo klašu skolēna līdz pirmo kursu studentiem. Šīs Scratch pamācības un videomateriāli ir veidoti ar mērķi piedāvāt vienkāršu un viegli patstāvīgi īsā laikā (dažās stundās) apgūstamu rīku skolēniem, kuriem skolā nav bijusi programmēšana, vai tā apgūta niecīgā apjomā. Kaut arī Scratch 2.0 ir vienkārša valoda, tājā var veidot arī sarežģītākas programmas, piemēram, kas strādā ar tīmekļa kamerām un mikrokontrolieriem.

Tas varētu palīdzēt pašiem saprast, vai jums programmēšanas abstraktā domāšana interesē un padodas, vai ir pamatota vēlme (vai ne-vēlme) studēt programmēšanu Latvijas Universitātes Datorikas fakultātē vai citur. Tāpat šīs instrukcijas var būt noderīgas kā topošajiem tā jau strādājošiem informātikas skolotājiem, gatavojoties programmēšanas stundām, kurās radīt atraktīvu dažādību dažu sen pazīstamo valodu matemātiskajam skaistumam, pielietojumu šaurumam un vizuālajai garlaicībai.