10. klases 8., 14. un 20. uzdevumu apspriešana

10. klases 8., 14. un 20. uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Anastasija Lisenko
Atbilžu skaits: 1

8. uzdevums

Manuprāt, astotā uzdevuma piektais punkts attēlā nav parādīts pilnīgi pareizi. Nav īsti skaidrs, kas ir domāts ar piekto punktu. Bultiņa norāda uz tukšu (kā redzams attēlā) vietu uz zivs audiem, tāpēc nav iespējams noteikt, kādu atbildi autors bija iecerējis, sastādot uzdevumu.

14. uzdevums

Attēlā redzama zoba struktūra un burtu bultas. Konkrēti burts F norāda uz vietu, ko sauc par zobu kanālu vai nervu. Taču atkal mana atbilde (zobu kanāls) tika atzīta par nepareizu. Diemžēl šajā gadījumā es īsti nezinu, ko uzdevuma autori domāja. Arī manu atbildi var uzskatīt par pareizu, jo bultiņa zem burta F arī norāda uz zobu kanālu. Ja autori kā pareizo atbildi domāja zobu nervu, tad, manuprāt, attēls būtu bijis jāpalielina vai jāattēlo daudz skaidrāk. Manuprāt, arī mana atbilde būtu jāpieņem, jo tieši tas, uz ko norādīja bultiņa, tika nosaukts.

20. uzdevums

Pašā pirmajā jautājumā, kas izklausās apmēram šādi: “Putns, kas nedzīvo ļoti urbanizētu vietu tuvumā”, mana atbilde (Vistu Vanags) tika pieņemta kā nepareiza. Manuprāt, arī šī atbilde ir jāpieņem, jo ​​tā atbilst jautājuma nosacījumam. Vistu vanags patiešām ir reti sastopams ļoti urbanizētos rajonos un biežāk redzams laukos

Atbildot uz Anastasija Lisenko

Atbilde: 10. klases 8., 14. un 20. uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Zane Ozoliņa
8. jautājums. Tas, uz ko norāda bultiņa, nav tukšums, redzama zarnas ieskaujošā saistaudu plēve un zarnas (zarnu saturs atšķirīgā krāsā).

14. jautājums. Par izvēlētu atbilžu variantu "zoba kanāls' piešķirsim puspunktu. Bulta tomēr skaidri norāda uz struktūru, kas iziet ārpus zoba, bet pieņemsim, ka, iespējams, nebija iespējams pilnīgi precīzi saprast, ka bultiņa norāda uz tieši dzeltenajā krāsā iezīmēto nervu un var būt izvēlēts otrs tuvākais iespējamais atbilžu variants.

20. jautājums. Dotajā uzdevumā bija dota ticamāka atbilde uz šo jautājumu, respektīvi, mežirbe. Kā jau nosaukums liecina, tā uzturas mežā un ir ar samērā slēptu dzīvesveidu, tādēļ tās novērojumi ir reti. Turpretī vistu vanags medī samērā lielus putnus un zīdītājus (baložus, žurkas), pēdējā laikā aizvien lielāka vistu vanagu populācija nostiprinās pilsētās, kur ir samērā viegli pieejama to barības bāze (https://putnidaba.lob.lv/wp-content/uploads/2019/12/Putni_daba_70-2015_2-6.pdf).