Programmēšanas vide jebkuram skolēnam – Scratch jeb datorprogrammēšanas pamati dažās stundās. E-grāmata, autors: Imants Gorbāns

2. Tehnoloģiskais ievads Scratch

Scrath pamatus var apgūt dažās stundās, piemēram, 4, tā ka to var izdarīt pat pāris nedēļās starp izlaidumu un pieteikšanos studijām, lai izvēle būtu jēgpilnāka. Šis konspekts palīdzēs jums to izdarīt. Aktuālā versija ir Scratch 2.0. Scratch lielo popularitāti un perspektīvu nosaka: a) tā ir jauna, izstrādātāju un lietotāju kopienas atbalstīta valoda, b) tas ir aktīvs projekts, c) Scratch ir lietojams (var programmēt) kā interneta pārlūkprogrammā, tā var lejupielādēt un instalēt uz Microsoft Windows, Linux un Mac datoriem un planšetēm, d) tā nav resursprasīga, līdz ar to izmantojama uz jebkura, arī 6 un vairāk gadus veca, skolas vai mājas datora (darbstacijas).

Nesaistes versijas instalēšanai datorā 2014. gada maijā ir pieejama Scratch 2.0 beta versija un Scratch 1.4 stabilā versija, tās var iegūt par brīvu un lietot bez reģistrēšanās Scratch tīmekļa vietnē. Datorā var būt instalētas abas versijas vienlaicīgi, jo tās tehnoloģiskajos pamatos ir pilnīgi atšķirīgas. Savukārt, tiešsaistes versijas lietošanai interneta pārlūkprogrammā ir pieejama stabilā versija Scratch 2.0 (jeb Scratch 2).